Start Arrow Budowa domuArrow Projekty domów jednorodzinnych z poddaszem: nowa wizja tradycji

Projekty domów jednorodzinnych z poddaszem: nowa wizja tradycji

Piękne projekty domów z użytkowym poddaszem są najczęściej wybierane przez inwestorów, poszukujących komfortowego domu dla kilkuosobowej rodziny. Funkcjonalny i przejrzysty układ wnętrza, jaki można zaplanować na dwóch kondygnacjach, możliwość atrakcyjnej aranżacji wnętrz pod skosami, a także rodzinny, reprezentacyjny wygląd domu z poddaszem to tylko niektóre zalety, doceniane przez budujących. Trendy architektoniczne ulegają jednak modyfikacjom i po dworkach, które przez wiele lat królowały na polskich terenach, dziś coraz częściej sięga się po bardziej współczesne kompozycje. Jak połączyć marzenie o tradycyjnej, polskiej zabudowie z nowoczesnymi i modnymi rozwiązaniami?

Projekt DOM PC1-11

Projekt DOM PC1-11

Projekt DOM PC1-11 udowadnia, że atrakcyjne zestawienie tradycji z nowoczesnością jest możliwe. To elegancki projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem. Niezwykle dekoracyjne elementy architektoniczne, kojarzone właśnie z zabudową dworkową, nabierają tu bardzo atrakcyjnego, acz stonowanego kształtu. Ozdobne balustrady na balkonach, atrakcyjnie wpływający na wnętrza wykusz, a także zawieszona nad wejściem lukarna nadają budynkowi szlachetny wygląd i reprezentacyjny charakter, eksponując go z otoczenia.

Ciekawie zestawione materiały elewacyjne dopełniają mariażu tradycji z nowoczesnością. Jasna elewacja w ciepłym, kremowym odcieniu została tu zestawiona z kontrastującą ciemną dachówką. Takie połączenie charakterystyczne jest dla budownictwa nowoczesnego, tu jednak nadaje tylko współczesny rys tradycyjnej estetyce. Elewacje urozmaicają efektownie klinkierowe wstawki oraz drewniana stolarka okienna i drzwiowa, ocieplające budynek i nadające mu przyjazny, rodzinny charakter. Duże przeszklenia i wykusz, łączące dom z ogrodem, nie tylko uatrakcyjniają fasady, ale także wypełniają wnętrza dobroczynną energią słoneczną.

Projekt DOM PC1-11

Projekt DOM PC1-11

Nowoczesna wizja architektów ma swoje odzwierciedlenie również we wnętrzu. Projekt DOM PC1-11 gwarantuje komfortowe i funkcjonalne pomieszczenia dla 3-6 osobowej rodziny, dbając nie tylko o wygodę mieszkania, ale również praktyczne użytkowanie wybudowanego domu.

Główną, rodziną częścią jest strefa dzienna na parterze domu, na którą składa się przestronny salon i jasna jadalnia, dzięki umieszczeniu jej w wykuszu. Funkcjonalność i ergonomiczność kuchni, która w zależności od potrzeb mieszkańców może być otwarta lub zamknięta, potęguje przynależąca do niej pojemna spiżarnia. Dodatkowo na parterze zaprojektowano pokój, który może służyć jako pokój gościnny, pokój seniora bądź domowe biuro, łazienkę, pomieszczenie gospodarcze i garaż dwustanowiskowy, bezpośrednio połączony z holem. Warto zwrócić uwagę również na kotłownię, dostępną z garażu z wyjściem na ogród, w której poza piecem znaleźć się może miejsce na przechowywanie narzędzi ogrodowych.

Przestrzeń ułatwiająca mieszkańcom przechowywanie niezbędnego wyposażenia, znajduje się również na poddaszu. Pojemna garderoba dostępna z sypialni rodziców, strych, który służyć może jako pralnia i suszarnia oraz duża szafa na korytarzu poprawiają funkcjonalność i komfort użytkowania tego domu. Miejsce na szafę wnękową znajdzie się również na parterze w wiatrołapie.

Poddasze to jednak przede wszystkim strefa nocna z trzema obszernymi sypialniami i rodzinną łazienką. Takie oddzielenie gwarnej strefy dziennej od nocnej to główna zaleta, jaką mają projekty domów z poddaszem użytkowym, gwarantująca mieszkańcom poczucie intymności i prywatności oraz miejsce do wspólnego celebrowania rodzinnych chwil.

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na poddaszu

Układ wnętrz na poddaszu

Projekty domów z poddaszem użytkowym cieszą się niesłabnącą popularnością. Nasza największa baza projektów gotowych oferuje tysiące takich projektów, z których z pewnością można wybrać projekt domu, pod każdym względem spełniający potrzeby i oczekiwania rodziny oraz wymagania, jakie stawia przed nimi gminna decyzja o warunkach zabudowy.

Projekty domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym.

Projekty domów jednorodzinnych.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 23, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu

Obejrzyj zdjęcia domowników