Start Arrow Budowa domuArrow Projekty domów z poddaszem z nowoczesną elewacją. Zobacz, jak elewacja może odmienić styl budynku

Projekty domów z poddaszem z nowoczesną elewacją. Zobacz, jak elewacja może odmienić styl budynku

Jeszcze do niedawna projekty domów z poddaszem użytkowym budowane były jako popularne dworki, z tradycyjnym zestawieniem białej elewacji i czerwonej dachówki. Dziś coraz częściej inwestorzy decydują się na bardziej współczesne rozwiązania, nadające klasycznej zabudowie nowoczesny charakter. Zobacz projekty domów z poddaszem użytkowym w nowoczesnym stylu.

1. Projekt domu HP STAR B CE

Prosta i oszczędna bryła tego projekt domu z poddaszem użytkowym urozmaicona została nowoczesnym połączeniem tynku z drewnem, nadającym budynkowi elegancki wygląd i doskonale komponującym go z otoczeniem. Poziomy pas na elewacji oddziela część parterową od poddasza, optycznie je powiększając.

HP STAR B CE

HP STAR B CE

2. Projekt domu DPS Porto CE

Betonowe wstawki nadają białej, klasycznej elewacji nowoczesnego charakteru, a drewniane elementy harmonijnie łączą dom z ogrodem. Zestawienie bieli z szarością to wyznacznik najmodniejszych trendów architektonicznych, które coraz częściej spotyka się w klasycznych domach z poddaszem użytkowym.

DPS Porto CE

DPS Porto CE

3. Projekt Dom przy Cyprysowej 5 CE

Nowoczesna stylizacja nadaje niepowtarzalny charakter klasycznej i ekonomicznej bryle budynku. Zaznaczone drewnem poddasze użytkowe ociepla całość kompozycji, prezentując się doskonale zarówno na miejskich, jak i wiejskich terenach. Szare elementy stolarki okiennej i drzwiowej nawiązując do koloru dachu dopełniają harmonijnej całości.

Dom przy Cyprysowej 5 CE

Dom przy Cyprysowej 5 CE

4. Projekt domu CPT KONCEPT 3 CE

Ten projekt domu z poddaszem użytkowym udowadnia, że kolory elewacji mogą korygować proporcje budynku. Rozbudowa strefa dzienna na parterze, zaprojektowana w kształcie litery L nie przytłacza, dzięki ciekawej kompozycji materiałów elewacyjnych. Białe poddasze użytkowe staje się proporcjonalne do zaznaczonego ciemnym klinkierem parteru. Całość wygląda niezwykle elegancko i ponadczasowo.

CPT KONCEPT 3 CE

CPT KONCEPT 3 CE

5. Projekt domu CPT KONCEPT 51 CE

Podobny zabieg korygujący proporcje zastosowano w tym projekcie. Mocno zaznaczony ciemnymi płytami betonowymi dół domu rozjaśniony jest przez niewielkie poddasze, ukryte pod dwuspadowym dachem. Dzięki połączeniu bieli z szarością dom doskonale wpisze się w zabudowę miejską.

CPT KONCEPT 51 CE

CPT KONCEPT 51 CE

6. Projekt domu DCE MIGDAŁOWY CE

Ten projekt domu z poddaszem użytkowym to przykład miejskiego domu przeznaczonego dla miłośników połączenia klasyki z nowatorską architekturą. Dominująca szarość jest tu urozmaicona białym tynkiem na wysokości poddasza. Uwagę przykuwa ryzalit, wykończony stylowymi panelami drewnianymi, zaznaczający w dekoracyjny sposób wejście do budynku.

DCE MIGDAŁOWY CE

DCE MIGDAŁOWY CE

7. Projekt domu MT Antara CE

Myślą przewodnią podczas procesu tworzenia tego projektu z poddaszem była prostota oraz nowoczesność ze szczyptą tradycji, która finalnie miała się złożyć na niebanalną formę przeznaczoną dla osób lubiących wyróżniać się z tłumu. Miejski charakter budynku podkreślony został chłodną szarością, ocieploną fragmentami bieli i drewna.

MT Antara CE

MT Antara CE

8. Projekt domu DCE SIELSKI CE

Tym, co wyróżnia ten projekt domu z poddaszem użytkowym jest niewątpliwie industrialny kolor elewacji oraz taras znajdujący się na dachu garażu. Szarość podkreśla nowoczesny styl architektoniczny, dominując na całej bryle budynku.

DCE SIELSKI CE

DCE SIELSKI CE

9. Projekt domu DCE ORZECHOWY CE

Ten projekt domu z poddaszem użytkowym to kwintesencja nowoczesności połączonej z tradycyjną bryłą. Mianem „nowoczesnej stodoły” określane są budynki, których bryła doskonale wpisuje się trendy ekologiczne i energooszczędne. Dominującą szarość urozmaica drewniana elewacja garażu, poprawiając proporcję budynku i wyróżniając go z otoczenia.

DCE ORZECHOWY CE

DCE ORZECHOWY CE

10. Projekt domu CPT Koncept 13 ENERGO CE

Ponadczasowe zestawienie black&white sprawdza się nie tylko w aranżacji wnętrz. Ten nowoczesny projekt domu z poddaszem użytkowym wykończono zgodnie z najnowszymi trendami. Czerń nadaje prostej bryle elegancji i stylu, biel natomiast wyznacza strefy, dzieląc budynek na dwie części. Ciekawie zaakcentowana lukarna staje się kontrastowym uzupełnieniem tej nowoczesnej elewacji.

CPT Koncept 13 ENERGO CE

CPT Koncept 13 ENERGO CE

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Wizualizacje: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 9, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty