Start Arrow Budowa domuArrow Projekty domów za 200 tys. zł. Zobacz komfortowe projekty domów tanich w budowie

Projekty domów za 200 tys. zł. Zobacz komfortowe projekty domów tanich w budowie

Chcąc ograniczyć koszty budowy domu inwestorzy często decydują się na budowę domu systemem gospodarczym. Koszty realizacji domu obniżyć można także dzięki odpowiedniemu projektowi domu, który ułatwia i przyspiesza prace budowlane, oszczędza materiały, bez rezygnacji z komfortu przyszłych mieszkańców.

Budowa domu systemem gospodarczym polega na samodzielnej organizacji budowy, kupowaniu materiałów i zatrudnianiu pracowników wykonawczych na poszczególne etapy, a także wykonywanie niektórych prac budowlanych, niewymagających kwalifikacji. Wszystko to przyczynić może się do znacznych oszczędności w czasie budowy.  W niektórych przypadkach budowa domu systemem gospodarczym umożliwia uzyskanie częściowego zwrotu VAT za zakup niektórych materiałów budowlanych (więcej o możliwości zwrotu VAT przeczytasz tutaj). Należy jednak pamiętać, że system gospodarczy wymaga wiedzy dotyczącej całego procesu budowlanego, dyspozycyjności i znacznie większego zaangażowania w budowę.

Projekty domów za 200 tys. – znajdź projekty domów tanich w budowie

Projekty domów tanich w budowie to projekty domów o prostej, zwartej bryle budynku, łatwej i szybkiej w budowie, w technologiach doskonale znanych przez ekipy budowlane. Oszczędność detali architektonicznych sprawia, że budowa domu jest nie tylko prosta, ale niweluje również ryzyko powstawania błędów wykonawczych.

Dwuspadowy dach, którym najczęściej pokryte są projekty domów tanich w budowie, także przynosi oszczędności – na niską cenę dachu dwuspadowego wpływa nie tylko jego konstrukcja, ułatwiająca budowę, a co za tym idzie, zmniejszająca koszty robocizny, ale również prostota pokrycia.

Warto również wiedzieć, że na koszt budowy dachu mają również wpływ okna połaciowe, na co należy zwrócić uwagę planując projekty domów z poddaszem użytkowym. Okna dachowe proste o standardowych rozmiarach nie będą wiele kosztowały. Natomiast dekoracyjne lukarny czy wole oko to już wyższa cena budowy, a także ryzyko powstawania nieszczelności, przez które uciekać będzie ciepło.

Tu pojawia się jeszcze jeden ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę wybierając projekty domów tanich w budowie. Prosta bryła i dach to również zdecydowanie niższe koszty użytkowania. Takie domy łatwiej ogrzać, rozprowadzić instalacje, a także niweluje się w nich newralgiczne miejsca, przez które może dochodzić do strat energii.

Projekty domów, które wybudujesz za mniej niż 200 tysięcy zł

1. Projekt HP Casper B CE to mały, zgrabny i tani w budowie projekt domu z poddaszem użytkowym, który w systemie gospodarczym wybudować można w programie MdM. Dwie sypialnie na poddaszu, salon oraz dodatkowy pokój na parterze wraz z pozostałymi pomieszczeniami gospodarczymi i technicznymi tworzą funkcjonalny program dla kilkuosobowej rodziny. W tym projekcie, oprócz wygodnego i przejrzystego wnętrza, na uwagę zasługuje bardzo efektowna elewacja, eksponująca budynek z otoczenia i urozmaicająca jego dość prostą bryłę. Ten projekt domu w systemie gospodarczym wybudować można już za kwotę ok. 200 tysięcy złotych.

Projekt domu HP Casper B CE

Projekt domu HP Casper B CE

2. Projekt domu HP San Francisco B CE to mały i zgrabny dom parterowy dla 2-5 osobowej rodziny, przeznaczony na działki z wjazdem od południa. Duży, bo o powierzchni 50 mkw salon z kuchnią tworzy imponujące centrum życia rodzinnego. Strefę nocną stanowią trzy ustawne sypialnie i dwie łazienki. Elewacja kwadratowej bryły pokrytej czterospadowym dachem nadaje budynkowi wyjątkowy, nowoczesny charakter. Dom w systemie gospodarczym można postawić w cenie poniżej 190 tys. złotych.

Projekt domu HP San Francisco B CE

Projekt domu HP San Francisco B CE

3. Ten mały, tani w budowie projekt domu parterowego HP August A CE, o bryle zbliżonej do kwadratu, będzie idealnym rozwiązaniem dla 2-5 osobowej rodziny, poszukującej wygodnego domu, mogącego wziąć udział w programie MdM. Prosty, dwuspadowy dach wieńczy oszczędną bryłę, nadając jej przytulny, rodzinny charakter. Atutem wnętrza są trzy ładne sypialnie i salon o wielkości ponad 25 metrów kwadratowych oraz jadalnia z pięknym i nowoczesnym wyjściem na ogród. Budowa systemem gospodarczym powinna kosztować mniej niż 180 tys złotych.

Projekt domu HP August A CE

Projekt domu HP August A CE

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 18, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników