Start Arrow Budowa domuArrow Projekty małych domów: projekty domów do 60m2 to nie tylko domki letniskowe

Projekty małych domów: projekty domów do 60m2 to nie tylko domki letniskowe

Projekty domów do 60m2 to nie tylko domki letniskowe. Są to polecane projekty domów mieszkalnych, jednorodzinnych, całorocznych. Stanowią idealną alternatywę dla mieszkania w bloku dla 2-3 osobowej rodziny. Projekty małych domów są także chętnie wybierane przez osoby starsze, poszukujące wygodnego i taniego w użytkowaniu domu na jesień życia.

Projekt ARX D144B CE - pow. użyt. 49,03 mkw

Projekt ARX D144B CE – pow. użyt. 49,03 mkw

Projekty domów do 60m2 to małe i tanie w budowie projekty domów, które na niewielkiej powierzchni przewidują komfortowe wnętrza mieszkalne dla 2-3 osobowej rodziny. Projekty małych domów parterowych bez poddasza to idealne rozwiązanie dla osób starszych, które na emeryturze chcą zamieszkać poza miastem. Brak schodów wewnętrznych, przejrzysty układ wnętrza na jednej kondygnacji, a także otwarcie domu na ogród to najważniejsze zalety małych domów, które doceniają seniorzy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że są to projekty domów tanich w budowie i późniejszym użytkowaniu. Ich zwarta bryła, pokryta prostym dachem, najczęściej dwuspadowym, przyspiesza i ułatwia prace budowlane, a także pozwala na oszczędności materiałów. Dodatkowo, mały dom o prostej konstrukcji z pomieszczeniami na jednej kondygnacji jest prosty i tani w ogrzewaniu, niweluje także ryzyko powstawania nieszczelności, przez które mogłoby uciekać ciepło.

Projekt DP hoczew mała 3m CE - pow. użyt. 44,33 mkw

Projekt DP hoczew mała 3m CE – pow. użyt. 44,33 mkw

Projekt AN ZIARKO CE - pow. użyt. 39,10 mkw

Projekt AN ZIARKO CE – pow. użyt. 39,10 mkw

Dla młodych rodzin, które dopiero rozpoczynają dorosłe życie, idealnym rozwiązaniem wydają się być projekty domów parterowych z poddaszem do późniejszej adaptacji. Na małej powierzchni parteru komfortowo może zamieszkać 2-3 osobowa rodzina, a gdy na świecie pojawi się więcej dzieci, prosta rozbudowa domu o pomieszczenia na poddaszu pozwoli stworzyć wygodny i komfortowy dom dla wszystkich domowników. Prace adaptacyjne nie stwarzają większych problemów, gdyż projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji już w czasie opracowania mają dobrany odpowiedni kąt nachylenia dachu, wysokość ścianki kolankowej czy układ konstrukcyjny więźby dachowej. Na rzucie parteru zaprojektowana jest również klatka schodowa pozwalająca przyszłym mieszkańcom na wykorzystanie powierzchni poddasza.

Projekt ARX D148B CE - pow. użyt. 59,64 m2

Projekt ARX D148B CE – pow. użyt. 59,64 mkw

Projekt ARX D144A CE - pow. użyt. 49,03 mkw

Projekt ARX D144A CE – pow. użyt. 49,03 mkw

Projekty domów do 60m2 przeznaczone są na małe lub wąskie działki. Są wśród nich zarówno projekty domów bez garażu, jak i z garażem w bryle budynku, podpiwniczone i bez piwnicy. Prace adaptacyjne pozwolą dostosować wybrany projekt domu do indywidualnych potrzeb inwestora oraz do warunków zabudowy, wystawionych przez gminę.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Wizualizacje: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 5, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników