Start Arrow Budowa domuArrow Projekty małych i tanich w budowie domów parterowych. Alternatywa dla mieszkania w bloku

Projekty małych i tanich w budowie domów parterowych. Alternatywa dla mieszkania w bloku

Projekty domów małych i tanich w budowie to atrakcyjna alternatywa dla mieszkania w bloku. Nasza pracownia oferuje projekty małych domów w różnych stylach, typach zabudowy, z różnorodnym rozkładem wnętrza, które dopasować można do potrzeb konkretnej rodziny. Dużą popularnością cieszą się projekty małych domów parterowych bez poddasza, które są idealnym rozwiązaniem dla 2-4 osobowej rodziny. Są to także polecane projekty domów dla seniorów, chcących na emeryturze osiedlić się poza miastem.

Projekt domu DOM RD1-69

Projekt domu DOM RD1-69

Przykładem wygodnego domu dla 4 osobowej rodziny jest projekt domu parterowego DOM RD1-69, którego powierzchnia użytkowa wynosi niewiele ponad 90 mkw. Zaplanowana w kształcie prostokąta zwarta bryła domu oraz dwuspadowy dach o kącie nachylenia wynoszącym 30 stopni powodują, że jest to projekt domu tani w budowie i szybki w realizacji. Budowa domu nie przysparza większych kłopotów, nawet jeśli realizowana jest systemem gospodarczym.

Uwaga! Projekty domów, których powierzchnia nie przekracza 100-110 mkw i których realizacja odbywa się systemem gospodarczym mogą wziąć udział w programie MdM – czytaj więcej.

Projekty domów z dachem dwuspadowym oszczędzają w czasie budowy zarówno materiały, jak i koszty robocizny. Są szybkie i proste w budowie. Prosty jest również montaż pokrycia, możliwy za pomocą np. dachówek wielkoformatowych, które przyspieszają prace. Nie powstaje tu wiele odpadów, jak to jest w przypadku dachu skomplikowanego, którego złożony kształt i duża liczba płaszczyzn wymaga częstszego docinania elementów pokrycia, a co za tym idzie, generuje dużo strat. Niska cena dachu dwuspadowego spowodowana jest również dużo mniejszą liczbą potrzebnych rynien i rur spustowych, mniej zużywa się także materiałów do zabudowy poddasza.

Projekt domu DOM RD1-69

Projekt domu DOM RD1-69

PNa niewielkiej powierzchni projekt domu DOM RD1-69 przewiduje całkiem komfortową przestrzeń dla kilkuosobowej rodziny. Wnętrze podzielone jest na strefę dzienną z salonem z kominkiem, jadalnią i kuchnią oraz część nocną z trzema ustawnymi sypialniami i dużą, rodzinną łazienką. W projekcie przewidziano także spore pomieszczenie gospodarcze, które zaadaptować można na kotłownię, schowek czy inną funkcję, w zależności od potrzeb rodziny. Ten i inne projekty domów parterowych tanich w budowie są często wybierane przez inwestorów budujących systemem gospodarczym, ponieważ inwestorzy poszukują domów, które łatwo jest wykonać samodzielnie lub przy pomocy niewielkich ekip budowlanych.

Projekt domu parterowego  DOM RD1-69 jest otwarty na ogród, do którego wejście znajduje się w salonie. Brak schodów wewnętrznych i ulokowanie wszystkich pomieszczeń na jednej kondygnacji sprawia, że jest to polecany projekt zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, jak i dla osób starszych czy niepełnosprawnych.

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na parterze

Wybierając projekty domów tanich w budowie warto zwrócić uwagę na podział wnętrza i dobrać rozwiązanie idealne dla potrzeb swojej rodziny. Ten projekt domu spełni oczekiwania niewielkiej rodziny ceniącej wygodę i kontakt z otoczeniem. Warto wiedzieć, że w naszej pracowni istnieje również wariant tego projektu z ogrzewaniem na paliwo stałe.

 

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 16, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników