Start Arrow OgródArrow Projekty Ogrodów – ogród w stylu angielskim

Projekty Ogrodów – ogród w stylu angielskim

Geometryczne, proste formy od pewnego czasu królują nie tylko we wnętrzach, ale także przed domem. Jeśli jednak tęsknimy za swobodą i naturalnym pięknem, warto zastanowić się nad urządzeniem ogrodu w stylu angielskim. Jakie są jego cechy charakterystyczne?

Zobacz także:

Angielski ogród, choć bardzo swobodny w stylu, daleki jest od przypadkowości i nieporządku. Królują w nim luźne i asymetryczne formy, jednak  dobierane są tak, aby całość miała sentymentalny, lekko nostalgiczny charakter. Całość powinna przypominać tajemniczy zakątek z mnóstwem klimatycznych zakamarków.

(Rabaty kwiatowe powinny być utrzymane w różach i fioletach, fot. archiwum DOM.pl)

Podstawowym elementem stylu angielskiego jest duży, zadbany trawnik. Towarzyszyć mu powinny sporych rozmiarów rabaty kwiatów utrzymane w fiolecie, różu, oraz bieli. Pojawiają się także róże, w szczególności wysokopienne. Możemy także stworzyć bramę różaną i wkomponować ją w prowadzącą do domu ścieżkę.

(Pnące kwiaty na elementach małej architektury ogrodowej pomogą stworzyć klimatyczny zakątek w ogrodzie, fot. Garden Park)

Jakie elementy dekoracyjne najlepiej sprawdzą się, jeśli chodzi o ogród w stylu angielskim? Mogą to być altany, kamienne ławeczki, fragmenty murów, lub zarośnięte mchem kamienie. Jeśli nasz ogród jest naprawdę duży, możemy w nim umieścić ministrumień z przerzuconą nad nim kładką.

(Altana jest jednym z elementów typowych dla ogrodu angielskiego, fot. S-Bud)

Jeśli chodzi o wytyczenie granic ogrodu, nie należy stosować ciężkich, masywnych murów. Dużo lepiej sprawdzą się lżejsze konstrukcje, na przykład stylizowane metalowe ogrodzenia. Świetnie wyglądać będzie również żywopłot. Nie powinien on jednak być przycinany w geometryczne kształty.

(W ogrodzie angielskim warto zastosować klimatyczne, stylizowane dodatki, fot. Jagram)

Nie da się ukryć, że jest to styl przeznaczony głównie dla właścicieli większych ogrodów. Jeśli posiadamy mały ogród, jak najbardziej możemy zastosować pewne elementy stylu angielskiego, jednak powinniśmy być ostrożni jeśli chodzi o stylizowaną małą architekturę. Stłoczone na małej powierzchni ozdobne elementy mogą dać karykaturalny i kiczowaty efekt.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Projekty Ogrodów - ogród ekologiczny | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-07-23 14:22:38

[...] i ekologię zatacza jednak coraz szersze kręgi. O kwestiach tych myślimy zatem także planując projekt ogrodu. Jak powinien wyglądać ogród [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty