Start Arrow WnętrzaArrowProjekty wnętrzArrow Projekty wnętrz: subtelna aranżacja salonu z kuchnią

Projekty wnętrz: subtelna aranżacja salonu z kuchnią

Nowoczesne wnętrza zwykle kojarzą się z chłodną kolorystyką, prostymi formami mebli i wyposażenia, ograniczoną dekoracją. Sprawiają wrażenie surowych aranżacji, jednocześnie eleganckich i luksusowych. Wystarczy jednak jeden charakterystyczny element, by ocieplić wnętrze i sprawić, że stanie się bardziej przytulne i rodzinne.

Zobaczmy projekt wnętrza, w którym tym charakterystycznym elementem jest kolor:

Zimne biele i szarości, tak charakterystyczne dla stylu nowoczesnego, w tym projekcie przełamano zimnym odcieniem fioletu. Zastosowano go zarówno w dekoracjach i dodatkach, jak i na fragmentach ścian.

Ściana, na której zawieszono telewizor, stanowi granicę między funkcjami połączonego pomieszczenia. Wyraźnie podkreślona jest więc strefa wypoczynkowa wnętrza, której głównym elementem jest nowoczesny narożnik.

W prezentowanym projekcie, pomieszczenie wypełnione jest energetyzującym światłem, wpadającym przez rozmieszczone na całej długości okna. Efekt jasności zwiększają kolory ścian i subtelna dekoracja okna.

Kuchnia  w projekcie to nowoczesna zabudowa zaplanowana w kształcie litery L, przez co staje się częścią bardziej ergonomiczną i funkcjonalną. Cechą charakterystyczną nowoczesnych kuchni są meble na wysoki połysk. Gładkie, lśniące fronty mebli kuchennych nadają pomieszczeniu niemalże laboratoryjny wystrój, a odbijając światło sprawiają, że nawet mała kuchnia staje się bardziej przestronna niż w rzeczywistości.

Ściana nad blatem wykończona jest szkłem – błyszcząca powierzchnia szkła rozjaśnia i zwiększa efekt optycznego powiększenia małego wnętrza. Odpowiednio dobrane i przyklejone szkło jest trwałe, bezpieczne i co bardzo ważne w pomieszczeniu takim, jak kuchnia – łatwe do utrzymania w czystości. Nie straszny mu tłuszcz, zabrudzenia czy opary z gotowania.

Część kuchenna uzupełniona jest o stół, który ustawiono pod oknem. Kącik jadalniany, ukryty za ścianką, nie ingeruje w wystrój salonu. 

W projekcie nie ma wielu dekoracji, ornamentów czy deseni. Jedyną ozdobą wnętrza jest właśnie fiolet. Jego zastosowanie w różnych miejscach pomieszczenia sprawia, że staje się ono harmonijne, delikatne i modne.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


styczeń 8, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty