Start Arrow Budowa domuArrow Projekty z poddaszem do adaptacji. 5 tanich w budowie domów dla powiększającej się rodziny

Projekty z poddaszem do adaptacji. 5 tanich w budowie domów dla powiększającej się rodziny

Projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji w późniejszym terminie to idealne domy dla młodych rodzin, stanowiące doskonałą alternatywę dla pierwszego mieszkania. Są to projekty domów tanich w budowie, a prace adaptacyjne, przewidziane już przez architektów opracowujących projekt, nie przysparzają trudności. 

Odpowiednio zaplanowane kąt nachylenia dachu i wysokość ścianki kolankowej sprawiają, że prace remontowe polegające na adaptacji poddasza na cele mieszkalne gwarantują funkcjonalną i komfortową przestrzeń. Na poddaszu można zaplanować dodatkowe pomieszczenia, najczęściej sypialnię i pokoje dziecięce. Prace adaptacyjne mogą zostać odłożone w czasie – mały dom parterowy jest zapewnia już wygodne wnętrza dla 2-3 osobowej rodziny.

Prezentowane niżej 5 projektów domów tanich w budowie to świetne rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą jeszcze, jak duży dom będzie im potrzebny w przyszłości.

Projekt DOM AP1-69

Projekt DOM AP1-69 to niewielki (98,96 mkw) dom parterowy z poddaszem do adaptacji. Jego prosta bryła i nieskomplikowany dach sprawiają, że jest to projekt domu tani w budowie i późniejszej eksploatacji. Adaptacja poddasza przewiduje – w zależności od potrzeb rodziny – stworzenie dwóch dodatkowych pokoi bądź jednej dużej przestrzeni.

Projekt DOM AP1-69

Projekt DOM AP1-69

Projekt DOM SD2-04

Projekt DOM SD2-04 to projekt parterowego domu jednorodzinnego (pow. 106,40 mkw) z możliwością wykorzystania poddasza. Prosta konstrukcja i niewielka działka, której wymaga zabudowa sprawiają, że budowa domu jest ekonomiczna i szybka. Poddasze nieużytkowe można zaadaptować w zależności od potrzeb na cele mieszkalne – dzięki przemyślanym rozwiązaniom na rzucie parteru zaprojektowano klatkę schodową.

Projekt DOM SD2-04

Projekt DOM SD2-04

Projekt DOM AP1-36

Projekt DOM AP1-36 to kolejny niewielki (pow. 88,39 mkw) projekt parterowego domu jednorodzinnego. W salonie zaprojektowano, schody drewniane prowadzące na poddasze, które w razie potrzeby może zostać zaadaptowane na studio, pokój hobby lub dodatkowe pokoje dla mieszkańców. W projekcie przewidziano strop żelbetowy, co daje możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni na poddaszu włącznie z doprojektowaniem dodatkowej łazienki.

Projekt DOM AP1-36

Projekt DOM AP1-36

Projekt DOM AP2-09

Projekt DOM AP2-09 (pow. 111,42 mkw) to dom parterowy z garażem i możliwością wykorzystania poddasza. Klasyczna, prosta forma i nieskomplikowany dach zaliczają ten projekt domu do budynków tanich w budowie i użytkowaniu. Zaletą są schody zaprojektowane w korytarzu. Bez rezygnowania z któregokolwiek z pomieszczeń mamy wygodny dostęp na poddasze, które może pełnić rolę strychu, pokoju hobby, pracowni lub dodatkowych pomieszczeń mieszkalnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu inwestor ma możliwość adaptacji poddasza w późniejszym okresie bez utraty komfortu mieszkania na parterze.

Projekt DOM AP2-09

Projekt DOM AP2-09

Projekt DOM AF4-30

Na koniec polecamy projekt DOM AF4-30 o bardziej fantazyjnej konstrukcji bryły i dachu, które jednak również zaprojektowano z troską o ekonomiczny charakter budowy. To dom parterowy, niepodpiwniczony, z garażem dwustanowiskowym (pow. 116,74 mkw). W holu zaprojektowane są schody na strych, którego powierzchnię zaadaptować można na cele mieszkalne.

Projekt DOM AF4-30

Projekt DOM AF4-30

Następna »

Autor: Marta Hawrylak
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 20, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu

Obejrzyj zdjęcia domowników