Start Arrow Wiadomości Arrow Prozdrowotne aspekty ogrzewania ściennego

Prozdrowotne aspekty ogrzewania ściennego

Zdrowie to wartość nie do przecenienia, o czym warto pamiętać również budując dom. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że jakość powietrza, jakim będziemy oddychać w domu, w dużej mierze zależy od wybranej formy ogrzewania. 

fot. 123rf.com

Dlaczego ogrzewanie jest tak ważne?

– To, w jaki sposób ogrzewamy budynek, wpływa na utrzymanie właściwej wilgotności powietrza, którym oddychamy. Ludzki organizm, w przeciwieństwie do na przykład wirusów, najlepiej czuje się w pomieszczeniach, gdzie wilgotność względna kształtuje się na poziomie 40-60% – wyjaśnia Patryk Nowakowski, ekspert 3THERMO. Wówczas jesteśmy mniej podatni na wszelkiego rodzaju choroby wynikające z podrażnionego gardła czy przesuszonej śluzówki. – Niestety, tradycyjny i najbardziej powszechny system ogrzewania stosowany w naszych domach – kaloryfery – nie jest rozwiązaniem, które korzystnie wpływałoby na nasze zdrowie – dodaje ekspert. Dzieje się tak z tego względu, że grzejniki działają jak dmuchawy powietrza – zaciągają z pomieszczenia zimne powietrze, po czym je podgrzewają i wydmuchują jako ciepłe, przyczyniając się do ruchu powietrza, a wraz z nim kurzu i wielu alergenów. W okresie grzewczym w pomieszczeniach ogrzewanych w ten sposób wilgotność spada nawet do 20%, a suche powietrze to więcej kurzu, bakterii i niekorzystnych efektów elektrostatycznych w naszych domach. Między innymi z tej przyczyny, w dobie promowania zdrowego trybu życia oraz nowych możliwości technologicznych, do łask wracają inne metody ogrzewania. Wśród nich układy ogrzewania ściennego, najbardziej higieniczna forma ogrzewania pomieszczeń.

fot. 3THERMO

Zwrot na rynku grzewczym

Możliwość oddychania wilgotnym, nieprzegrzanym powietrzem, niemieszającym się z kurzem i alergenami to najważniejsza zaleta systemów montowanych wewnątrz ścian. Dzięki temu, że są one schowane nie ma możliwości, aby stały się siedliskiem dla kurzu i bakterii. Wśród tego typu rozwiązań na uwagę zasługuje nowość na rynku – hybrydowe grzejniki podtynkowe 3THERMO, które montuje się wewnątrz ściany w tynku, płytach betonowych lub zabudowie gips-karton. Grzejniki te nie wymagają czyszczenia i odpowietrzania, dzięki czemu szczególnie sprawdzają się w przypadku alergików, również dzieci, które współcześnie są dużo bardziej narażone na problemy ze zdrowiem na tle alergicznym. Grzejniki 3THERMO tworzą aktywną termicznie barierę odgradzającą nas od warunków panujących na zewnątrz. Nie unoszą kurzu wraz z podgrzanym powietrzem, nie pylą, a także nie pobierają wilgoci z powietrza, dzięki czemu hamują rozwój chorobotwórczych pleśni i grzybów na ścianach.

fot. 3THERMO

Dobry mikroklimat

Budując dom, staramy się zapewnić swojej rodzinie wszystko, co najlepsze – bezpieczeństwo, zdrowie oraz odpowiedni komfort mieszkania. Zastosowanie płaszczyznowego systemu ogrzewania ściennego gwarantuje, że powietrze nigdy nie jest przegrzane ani przesuszone, zawsze ma równą temperaturę, właściwą wilgotność i jest pozbawione kurzu oraz alergenów. Dzięki systemom takim jak 3THERMO nie ma też potrzeby używania dodatkowych urządzeń jak nawilżacz czy jonizator w celu zapewnienia w domu odpowiedniego i przyjaznego wszystkim domownikom mikroklimatu.

Więcej informacji: www.3thermo.com.

Dodane przez: Royal Brand

Royal Brand
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 25, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogrzewanie domu i mieszkania