Start Arrow Budowa domuArrow Przechowywanie blachodachówek na placu budowy. Jak nie stracić gwarancji?

Przechowywanie blachodachówek na placu budowy. Jak nie stracić gwarancji?

Nieprawidłowy transport i przechowywanie blachodachówek na placu budowy może skutkować utratą gwarancji na produkt. Jak przechowywać blaszane pokrycie dachu podczas przerwy w budowie domu, by nie uszkodzić dachówek?

Atrakcyjna promocja na zakup blachodachówek powoduje niekiedy, że inwestorzy w trosce o budżet na budowę domu kupują pokrycie na długo przed rozpoczęciem prac dekarskich. By nie uszkodzić produktu i nie utracić gwarancji producenta, należy zadbać o prawidłowe przechowywanie dachówek na placu budowy.

Co istotne, w gwarancji producenci często określają maksymalny czas między produkcją dachówek a montażem na dachu (ok. 6 miesięcy). W tym czasie, dachówki powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach, które zapewnią właściwą cyrkulację powietrza.

Pokrycie dachowe z blachy należy przechowywać w suchych i przewiewnych pomieszczeniach, na równym i twardym podłożu. Najlepiej więc składować je w budynkach zadaszonych i dobrze zaplanowanej wentylacji. Jest to szczególnie istotne, gdy przewidujemy dłuższe składowanie dachówek.

Jeżeli blachodachówki znajdują się bezpośrednio na placu budowy, nie należy ich układać na ziemi, lecz na klockach o wysokości ok. 20 cm.  Arkusze blachy układa się płasko jeden na drugim do wysokości 1 m, blachę zwiniętą ustawia się pionowo. Każdy arkusz blachy należy przełożyć drewnianymi listewkami dystansującymi z zachowaniem spadku, co umożliwi swobodną cyrkulację powietrza i  odprowadzanie wody opadowej. Brak dostępu powietrza sprawi uszkodzenie lakierowanego podkładu blachodachówki.

Całość przykrywa się folią, która chroni przed opadami atmosferycznymi. Tuż przed rozpoczęciem prac dekarskich przy upalnej pogodzie, można zdjąć folię i dachówki obłożyć styropianem, który zmniejszy nagrzewanie się produktu.

Dachówki muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki: być zabezpieczone przed wilgocią, wodą opadową oraz zbyt niską i wysoką temperaturą.

Wszystkie dachówki muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki: być zabezpieczone przed wilgocią, wodą opadową oraz zbyt niską i wysoką temperaturą.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 21, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty