Start Arrow Wiadomości Arrow Przed malowaniem warto zagruntować nowe i stare ściany. Dlaczego?

Przed malowaniem warto zagruntować nowe i stare ściany. Dlaczego?

Lato to czas, kiedy decydujemy się na przeprowadzenie prac remontowych w domach i mieszkaniach. Część z nich zwykle wykonujemy sami. Malowanie ścian i sufitów to zadanie, z którym poradzi sobie każdy z nas.

Gruntowanie powierzchni to czynność, o której powinniśmy pamiętać zanim na ścianie położymy ulubiony kolor, bo gruntowanie polega na przygotowaniu podłoża pod warstwą farby nawierzchniowej. Grunt na ścianie po pierwsze pomaga pozbyć się ze ścian pyłu i kurzu, powstałych po szlifowaniu, po drugie wzmacnia przyczepność podłoża i sprawia, że wchłania ono równomiernie nową warstwę farby (ściana równomiernie wysycha). Gruntowanie ścian zapewnia więc trwałość nowej powłoki malarskiej i jednolity kolor ścian.

Zanim położymy grunt na ścianę, podłoże powinniśmy wyrównać, wypełniając ubytki (np. po hakach czy gwoździach), a następnie bardzo dokładnie je oczyścić z brudu, kurzu i pyłu, powstałego na skutek szlifowania. Powierzchnia powinna być także odtłuszczona, najlepiej do jej umycia wykorzystać wodę z mydłem, pamiętając, że przed rozpoczęciem kolejnych prac ściana musi bardzo dokładnie wyschnąć.

DOM.pl poleca

Jeżeli w ten weekend planujesz malowanie ścian, koniecznie przeczytaj dlaczego warto gruntować nowe ściany i kiedy zagruntować ściany remontowane. Dowiedz się również czym gruntować: farby podkładowe czy grunt?

gruntowanie scian

Jeżeli nakładamy na ścianę kolor kontrastowy, warto wcześniej pokryć ścianę farbą podkładową, by zwiększyć siłę krycia nowej powłoki. fot. Dreamstime

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 3, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty