Start Arrow InstalacjeArrow Przed sezonem grzewczym: wymiana grzejników

Przed sezonem grzewczym: wymiana grzejników

Sezon letni to idealna pora na wymianę grzejników przed nadchodzącą zimą. Decydując się na zakup nowych zyskamy większą wydajność grzewczą, obniżając jednocześnie koszty eksploatacyjne. Ponadto, odpowiednio dopasowane do wnętrza, mogą podnieść jego walory estetyczne.

Pamiętajmy, że powinny nam służyć przynajmniej kilka lat, a ich wymiana nie będzie już taka prosta, jak nowego dywanu czy ławy. Dlatego właśnie podpowiadamy, czym się kierować wybierając grzejniki.

Dlaczego warto wymienić stare na nowe?

Grzejniki starego typu nie tylko sprawiają problemy w użytkowaniu –  korozja, zużyte gwinty powodujące problemy z uszczelnieniem przewymiarowanie lub niedobór mocy, ale też odznaczają się niską atrakcyjnością wizualną. Zwykle nie chwalimy się grzejnikami, ponieważ ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Wręcz zmuszeni jesteśmy je w jakiś sposób ukryć, co jest dosyć skomplikowane.

Jednak malowanie grzejników pod kolor ścian, zawieszanie długich firan i zasłon czy też chowanie grzejników za meblami, nie przynosi pożądanych efektów. Można zastosować zabudowę, ale wówczas zostaną ograniczone ich funkcje grzewcze i przysporzy ona również problemów podczas przeglądu instalacji i przy sprzątaniu. Jeśli więc mamy taką możliwość, dobrym rozwiązaniem będzie wymiana starych na nowe.

Na rynku dostępny jest duży wybór grzejników, które wyróżniają się nowoczesnym designem i można je dopasować do każdego typu wnętrza. Jeżeli mamy wnętrze urządzone w starym stylu, wystarczy dobrać grzejnik w tej stylizacji. Odpowiednio ulokowany i skomponowany z ogólnym wystrojem grzejnik, nie tylko zagwarantuje ciepło w pomieszczeniach, ale stanie się ich prawdziwą ozdobą. W ofercie naszej firmy znajdują się grzejniki renowacyjne, dzięki którym bezproblemowo można wymienić stare kaloryfery na nowe. Mają one rozstawy złącz przystosowane rozstawem do istniejących instalacji, co w dużej mierze pozwala oszczędzić czas oraz zminimalizować koszty całego przedsięwzięcia o ile instalacja nie wymaga także wymiany – mówi Jerzy Stosiek, dyrektor generalny Zehnder Polska.

(Fot. Zehnder Polska)

Ergonomiczność, funkcjonalność i dobry design

Ergonomiczność grzejnika to nic innego jak wydajność grzewcza. Składa się na nią konstrukcja grzejnika i tworzywo, z jakiego został wykonany. Przy jego wyborze powinniśmy kierować się metrażem pomieszczenia, zapotrzebowaniem na ciepło oraz miejscem na ścianie, w którym ma zostać usytuowana.

Grzejniki żeliwne maja długi czas reakcji na zmiany zapotrzebowania na ciepło, każde żeberko ma tez mniejszą wydajność niż nowoczesne grzejniki żeberkowe stalowe. Ponadto grzejniki stalowe żeberkowe, takie jak np. grzejniki Zehnder Charleston można dobrać dokładnie pod wymiar i zapotrzebowanie na moc ze względu na liczne warianty wykonania.

(Fot. Zehnder Polska)

Wśród rozmaitych rodzajów grzejników renowacyjnych są i takie, które mogą pełnić rolę ścianki działowej, wieszaków na ubrania, półek oraz barierek. Kolejny aspekt, który powinien zwrócić naszą uwagę, to dobry design. Umiejętnie dobrany i ciekawie zaprojektowany model podkreśli charakter pomieszczenia. Nie warto rezygnować z walorów wyposażanego wnętrza gdy paleta dostępnych produktów pozwala na dopasowanie stylistyczne produktów.

Warto w całym mieszkaniu czy domu zainstalować grzejniki z jednej linii produktowej danej firmy, wtedy wnętrza będą tworzyć spójną całość – dodaje Jerzy Stosiek.

(Fot. Zehnder Polska)

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black