Start Arrow InstalacjeArrow Przegląd kotłów gazowych

Przegląd kotłów gazowych

Prawo Budowlane nakłada na nas obowiązek, by dom jednorodzinny był przynajmniej raz w roku poddany kontroli. Dotyczy ona między innymi sprawdzenia instalacji gazowej i współpracujących z nią urządzeń.

Przegląd techniczny kotłów powinniśmy zlecać dla własnego komfortu i bezpieczeństwa. Niesprawdzona instalacja może przestać działać i ogrzewać nasz dom np. w najmroźniejszy wieczór w roku, a także doprowadzić nawet do wybuchu gazu. Warto również pamiętać, że jeżeli dojdzie do zniszczeń w wyniku właśnie wybuchu instalacji, nawet jeśli nasz dom jednorodzinny jest ubezpieczony, możemy nie otrzymać pieniędzy, gdyż ubezpieczyciel uzna, że do wydarzenia doszło z naszej winy.

Urządzenia grzewcze są objęte gwarancją, ale wielu producentów zastrzega w niej, że ewentualna naprawa będzie płatna, jeżeli okaże się, że nie było przeprowadzanych okresowych przeglądów instalacji. Kupując kocioł warto dowiedzieć się, czy przedstawiciel producenta nie oferuje usług przeglądowych. Takie rozwiązanie jest korzystne po pierwsze ze względu na możliwe upusty, a po drugie mamy pewność, że specjalista zna sprzęt, który kontroluje.

Kontrola urządzeń gazowych polega na sprawdzeniu ich stanu technicznego i prawidłowości działania. Oczyszczone zostają wszystkie dostępne elementy: palniki, wymienniki ciepła, filtry, elektroda jonizacyjna i zapłonowa. Kontroler sprawdza również szczelność i działanie czujnika ciągu kominowego oraz szczelność elementów doprowadzających gaz i wodę. Zmierzona zostaje również wartość CO2.

Po przeprowadzonej kontroli, instalator wydaje ocenę przydatności do dalszej eksploatacji lub informuje o koniecznych naprawach czy wymianie niektórych elementów systemu.

Warto pamiętać, że przegląd techniczny systemu grzewczego to nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale również oszczędności z eksploatowania budynku. Wyczyszczona i sprawna instalacja zużywa mniej paliwa, przez co i rachunki są mniejsze. Koszty przeglądu są ponadto zdecydowanie mniejsze niż koszty, jakie będziemy musieli pokryć w przypadku poważnej usterki.

Przegląd kotłów gazowych

Autor: Redakcja

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje