Start Arrow Wiadomości Arrow Przeszklone fasady strukturalne

Przeszklone fasady strukturalne

Współczesne technologie pozwalają podkreślić estetykę obiektu i samej elewacji poprzez zastosowanie wielkopowierzchniowych przeszklonych powłok, jednak na pierwszy plan w projektowaniu tego typu budynków wysuwają się kwestie efektywności energetycznej.

Nowy kierunek wyznaczają strukturalne i semistrukturalne fasady Schüco FW 50+/60+ SG.SI, które łączą transparentny design z ochroną cieplną na poziomie pasywnym.

Oprócz maksymalnie przejrzystego designu i bogatych możliwości kształtowania struktury, fasady z serii Schüco FW 50+ SG.SI i FW 60+ SG.SI oferują doskonałe właściwości termoizolacyjne. W wykonaniu strukturalnym profile są widoczne tylko od strony pomieszczeń, zaś od zewnątrz fasada daje iluzję zbudowanej z dużych tafli szkła  przedzielonych smukłymi liniami. Pojedyncze przeszklenia mogą osiągać wymiary nawet do 2600 mm x 4200 mm! W wersji semistrukturalnej możliwe jest tworzenie pionowych i poziomych podziałów fasady, przy użyciu profili nakładkowych.

Przy zastosowaniu potrójnego oszklenia o grubości do 64 mm i niskiej wartości współczynnika Uf≥0,9 W/m2K cała fasada uzyskuje parametry pasywne. Do osiągnięcia tego doskonałego rezultatu przyczyniło się zastosowanie szeregu innowacyjnych rozwiązań izolatorów w samym profilu. Systemy fasadowe z tej serii są kompatybilne z ciepłymi seriami okiennymi Schüco AWS 114, AWS 114 SG, AWS 114.SI i Schüco AWS 114 SG.SI, które harmonijnie współgrają z estetyką powłoki budynku.

(Przekrój przez profil Schüco FW 50+ SG.SI, fot. Schüco)

Autor: Materiały prasowe


Wszystkie komunikaty (495)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


październik 7, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu