Ta aranżacja przypadnie do gustu zwolennikom otwartej przestrzeni, wychodzącej daleko za mury domu jednorodzinnego. Przeszklone ściany, biel i materiały wykończone na wysoki połysk – szykowna strefa dzienna wypełniona jest światłem przez cały rok.
Projekt domu ARP PADME 3 WZ CE (DOM AP2-21) to nowoczesny dom parterowy, w którym doskonale opracowano wygodny podział wnętrza. Zawdzięcza się to konstrukcji budynku, którą oparto na planie litery T. Każde ramię bryły to osobna strefa funkcjonalna – dzienna, nocna i gospodarcza.
Otwarta przestrzeń dzienna
Ponad 60 mkw zajmuje strefa dzienna, czyli salon, jadalnia i kuchnia ze spiżarnią. Przestrzeń ta dodatkowo powiększona jest o przestronny taras, który udało się stworzyć między dwiema ścianami zewnętrznymi, zapewniając tym samym domownikom dodatkowy komfort i prywatność. Taras swobodnie łączy się z otwartą częścią dzienną, wypełniając ją słońcem i wprowadzając doskonałą atmosferę do wypoczynku i rozrywki.
Panoramiczne okna
Duże przeszklenia to najważniejszy element budynku, zajmujący większość ściany elewacyjnej. Panoramiczne okna mają zdecydowany wpływ na wystrój wnętrza. Tworzą atmosferę komfortu, ciepła i bezpieczeństwa, ale też narzucają układ umeblowania i wyposażenia. W tak przestronnym pomieszczeniu można pokusić się jednak o najbardziej fantazyjną aranżację – i tak główną dekoracją wnętrza będzie… ogród.
Dom z tak dużymi przeszkleniami warto usytuować pośród malowniczego krajobrazu bądź urządzić wokół niego bajkowy ogród. Zadbana, zielona przestrzeń przydomowa ujęta w ramy panoramicznych okien, stanie się wielkoformatowym obrazem, dekorującym pomieszczenie.
Aranżacja na wysoki połysk
Przykładowa aranżacja wnętrza projektu domu ARP PADME 3 WZ CE odzwierciedla nowoczesny styl budynku. Efekt przestronności i niczym nieograniczonego światła potęgują zastosowane materiały wykończeniowe.
Architekci zrezygnowali z popularnej w salonie podłogi drewnianej czy laminowanej, decydując się na odbijającą światło ceramikę. Optyczne złudzenie, dodatkowo powiększające przestrzeń, powstało także dzięki wszechobecnej bieli. Stylowo i nowocześnie skontrastowano ją jednak z elegancką czernią, która ożywia aranżację. Ciekawy efekt urozmaicający jednokondygnacyjną powierzchnię uzyskano przez zastosowanie bardzo efektownych sufitów podwieszanych. Ten zabieg jest szczególnie polecany w domach parterowych, gdyż różnicuje poziomy pomieszczeń. Tu dodatkowo zdobi je i buduje strefy.
Bardzo istotnym elementem aranżacyjnym wnętrza jest także oświetlenie sztuczne. Podświetlone sufity, nowoczesne lampy sufitowe oraz wiszące poprawiają funkcjonalność pomieszczenia i je dekorują. Warto zwrócić uwagę również na efektowne kinkiety obrazowe, które niczym w galerii sztuki, eksponują ścienne grafiki.
Zaciszna strefa prywatna
Długi korytarz, na którym prezentowane są ścienne obrazy, prowadzi do zacisznej, prywatnej strefy sypialnianej. Część nocna oddzielona jest od gwaru salonu i kuchni, zapewnia więc domownikom idealne warunki do relaksu i wypoczynku. Dwa pokoje dziecięce, sypialnia rodziców, łazienka, osobna toaleta i pralnia tworzy tę funkcjonalną i komfortową przestrzeń. Dużym atutem aranżacji jest stworzenie z pokoju rodziców nowoczesnej „master bedroom”, czyli sypialni połączonej z garderobą i łazienką. Tu także znajduje się wyjście na taras i dalej do bajkowego ogrodu…
Dodaj komentarz