Start Arrow InstalacjeArrow Przewodnik po grzejnikach aluminiowych

Przewodnik po grzejnikach aluminiowych

Tradycyjnie instalacje grzejnikowe pracowały na średniej temperaturze wody wynoszącej 70°C, co powodowało niepotrzebną stratę energii i w konsekwencji zanieczyszczenie środowiska, a także znaczny wydatek pieniędzy. Wraz z wprowadzeniem nowych technologii, jak na przykład kotłów kondensacyjnych, oprócz dobrej izolacji budynku, dziś jest możliwe maksymalne wykorzystanie potencjału instalacji o niskiej temperaturze wykonanej z grzejników aluminiowych.

Taka instalacja wykorzystuje temperatury średnie wody od 35°C do 45°C, jeśli składa się z grzejników aluminiowych pozwala na oszczędność energii, redukcję konsumpcji, polepszenie komfortu pomieszczenia, zmniejszenie ruchów konwekcyjnych przez co także zmniejszenie ruchów pyłków w pomieszczeniu.

fondi

Włoskie marki Fondital i Nova Florida chciałyby zaprezentować kilka drobnych porad, które pozwolą lepiej wykorzystać potencjał grzejników aluminiowych, tak by uniknąć niepotrzebnego i kosztownych wydatków energii i pieniędzy, w fazie instalacji jak i eksploatacji.

Wskazówki do użytkowania instalacji grzejników aluminiowych:

1) Najlepiej grzejniki zamontować pod oknami, blokuje się w ten sposób na wejściu zimne powietrze i pozwala na poprawne rozmieszczenie umeblowania. Daje to podwójną korzyść: termiczną i estetyczną.

2) Koszt realizacji instalacji niskotemperaturowej z grzejnikami aluminiowymi jest zwykle niższy w porównaniu z jakąkolwiek inną typologią instalacji, gwarantując przy tym doskonały komfort w pomieszczeniu.

3) Użycie grzejników aluminiowych pozwala na szybkie dopasowanie grzejnika do zmian temperatury zewnętrznej, spowodowanych zmianami klimatycznymi, wykorzystując dzięki temu ewentualne darmowe źródła energii, jak na przykład energię słoneczną, a także do zmian temperatury wewnętrznej spowodowanej obecnością osób lub wykorzystaniem sprzętu AGD.

4) Grzejniki aluminiowe pozwalają na szybkie uruchomienie instalacji w harmonii
z zapotrzebowaniem użytkownika i aktualnymi kontrolami klimatycznymi. Wraz z racjonalną izolacją budynku, temperatura pomieszczenia zostaje osiągnięta w ciągu 6 do 10 minut.

grzejniki_alu5) W miejscu ręcznego zaworu należy zainstalować termostat, po jednym na każdym grzejniku, tak by móc regulować automatycznie przepływ gorącej wody na podstawie wybranej i ustawionej temperatury na regulowanym pokrętle. W ten sposób możliwe jest zmniejszenie konsumpcji energii w cieplejsze dni lub na przykład ustawienie niższej temperatury w sypialni, wyższej w łazience, albo pozostawienie grzejników odkręconych na minimum gdy wychodzi się z domu.

6) Dzięki umiarkowanemu ciężarowi, tak wody obecnej w instalacji, jak i wykorzystanych surowców, grzejniki aluminiowe są idealne do montażu na wszystkich rodzajach ścian, także na ścianach nienośnych.

7) Poprzez swoją rozległą powierzchnię wymiany grzejnik aluminiowy wykorzystuje lepiej rozchodzenie się ciepła promieniowanego, w połączeniu z minimalną ilością wykorzystywanej wody oraz podwyższoną przewodnością termiczną może być zastosowany w instalacjach niskotemperaturowych.

8) Podczas używania instalacji niskotemperaturowych zmniejszają się ruchy konwencyjne, dzięki czemu unika się ruchów pyłków obecnych w pomieszczeniu i kreuje się zdrowy klimat w pomieszczeniu, zalecany szczególnie alergikom, osobom z chorobami dróg oddechowych i strukturom publicznym takim jak szkoły i szpitale. Takie instalacje pozwalają też uniknąć  tworzenia się nieestetycznych zaczernień ścian.

9) Wykorzystanie instalacji o niskiej temperaturze, takiej jak grzejniki połączone z kotłem kondensacyjnym, pozwalają na obniżenie średniej temperatury wody w instalacji grzewczej od 70°C do 40°C z korzyścią oszczędności ekonomicznej, lepszą dystrybucją ciepła i znakomitym komfortem termicznym.

10) Koszty utrzymania zredukowane do zera, lakierowanie gwarantowane w czasie i czyszczenie sezonowe wykonywane wodą i neutralnymi środkami czystości.

11) W fazie remontu, grzejniki z aluminium nie wymagają specjalnych prac murarskich.

12) Ułatwiają realizację i w szczególności przeglądy instalacji elektrycznych, elektronicznych
i hydrauliki sanitarnej, ponieważ zwykle znajdują się one daleko i są odseparowane od obiegu ogrzewania.

13) Przy ewentualnych rozbudowach i remontach pomieszczeń, grzejniki aluminiowe są szczególnie polecane ponieważ mają budowę modułową i dają możliwość powiększenia lub zmniejszenia ilości elementów według potrzeb.

Autor: Fondital i Nova Florida

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje