Start Arrow Wiadomości Arrow Przygotuj się na zimowy sezon!

Przygotuj się na zimowy sezon!

Cel? Tylko jeden – aby już wiosną bez przeszkód korzystać z uroków ogrodu i cieszyć się nienaruszonym wyglądem małej architektury!

Ciężki, mokry śnieg, minusowa temperatura i gwałtowne załamania pogody. Po prostu zima. Niby nic nowego, ale dla drewnianych konstrukcji to jeden z najcięższych okresów w roku. Nieodpowiednio zabezpieczone, narażone są na działanie niekorzystnych, z punktu widzenia ich żywotności i estetyki, czynników – wilgoci, mikroorganizmów odpowiedzialnych za pleśń czy nawet owadów. Znajdź w listopadzie chwilę wolnego czasu i przygotuj drewniane elementy ogrodowej architektury na nadejście zimy. Podpowiadamy, jak zabrać się do pracy trzech prostych krokach!

Rozpoznanie i przygotowanie       

Krok 1.: Zanim rozpoczniesz renowację, spróbuj znaleźć potencjalne „punkty zapalne”. Obejrzyj dokładnie każdą konstrukcję. Zwróć uwagę na szpary i wolne przestrzenie w których mogłaby się gromadzić woda albo, co gorsza, schronienie znalazłby owady.

W altanach zamkniętych sprawdź dokładnie stan uszczelnienia drzwi, okien oraz stropów. Zapisz wszystkie miejsca które wymagają zabezpieczenia, aby później dopasować do nich optymalny produkt.

Krok 2.: Oczyść z wszelkich zanieczyszczeń miejsca, które będziesz zabezpieczać. Woda, drobne kamyki, piórka i zaschnięte liście mogą wypełniać wolne przestrzenie i zmniejszać skuteczność uszczelnienia.

Krok 3.: Udaj się do najbliższego sklepu oferującego asortyment profesjonalnych materiałów, które znacznie ułatwią ci pracę. Ich ilość może przyprawić o zawrót głowy, prawda? Sięgnij zatem po sprawdzone produkty marki Soudal, światowego lidera w produkcji wysokojakościowych pian montażowych nowej generacji.

Jak dobrać odpowiedni produkt?        

Tu przyda się przygotowana wcześniej lista. Z szerokiego portfolio produktów Soudal bez problemu wybierzesz odpowiedni uszczelniacz. Sprawdź właściwości polecanych produktów i dopasuj je do swoich wymagań!

Piana montażowa Flexifoam – nowatorska formuła pistoletowej piany montażowo – uszczelniającej to gwarancja super elastyczności. Wysoka zdolność powrotu do pierwotnego kształtu – nawet po ściśnięciu o 75% i rozciągnięciu o 45% – sprawia, że materiał doskonale przylega do większości podłoży budowlanych takich jak cegła, beton, kamień, drewno, metal, powierzchnie szkliwione i tworzywa sztuczne. Flexifoam doskonale wypełnia ubytki, uszczelnia i zapewnia termiczną oraz akustyczną izolację.

Pistoletowa piana montażowa – sprawdzi się w trakcie prac, kiedy na dworze panują jeszcze dodatnie temperatury. Dzięki formule o obniżonej rozprężalności, pozwala na bezpieczne uszczelnianie nawet najbardziej delikatnych elementów. Piana charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do powierzchni drewnianych i drewnopodobnych. Wysoka wydajność i krótki czas utwardzania, ok. 60 minut, umożliwia szybką dalszą obróbkę. Co ważne, precyzyjna i oszczędna aplikacja pozwala także na przerwanie pracy w dowolnym momencie. Pianę z powodzeniem wykorzystasz jako uszczelniacz oraz izolator termiczny i akustyczny ścianek działowych, podłóg czy stropów. Nie zdążyłeś z konserwacją w listopadzie? Nic straconego! W przypadku prac w niskich temperaturach do – 10°C, wykorzystaj drugi wariant piany montażowej ze specjalną „zimową” formułą. To dobre rozwiązanie na szybkie zabezpieczenie małej architektury jeszcze na początku sezonu zimowego.

Zadbaj o małą architekturę ogrodową już teraz, a zimą – w razie potrzeby – dokonasz jedynie drobnych poprawek. Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź www.soudal.pl oraz https://www.facebook.com/PolubiszRemont, gdzie znajdziesz dokładne opisy produktów, porady i przydatne filmy instruktażowe.

To może się przydać!

Pistoletowa piana montażowa
Opakowanie:
puszka 750 ml

Flexifoam
Opakowanie:
puszka 750 ml

Dodane przez: BestBrandsPR

BestBrandsPR

Data dodania:


Listopad 13, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników