Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Przyjęcie w ogrodzie: grille węglowe i gazowe

Przyjęcie w ogrodzie: grille węglowe i gazowe

Sezon narodowego sportu Polaków, mimo niesprzyjającej pogody, w pełni. Na balkonach, taras i przydomowych ogrodach odbywa się wielkie grillowanie. Spotkania przy grillu to nie tylko jedzenie, to spędzanie wspólnie czasu z rodziną i przyjaciółmi, radość i zabawa. Zadbajmy więc o odpowiednią oprawę przyjęcia.

Grille węglowe to wciąż najpopularniejsze rozwiązanie. Mimo iż na potrawy musimy poczekać, a obsługa grilla wymaga od nas ciągłej uwagi, dym węgla drzewnego i aromatyczne potrawy rekompensują wysiłek. Zresztą, samodzielne rozpalanie i dbanie o żar pod rusztem to dla wielu kwintesencja radości z grillowania.

Zaletą grilla węglowego jest często jego mały rozmiar – możemy więc ustawić go w niewielkim ogrodzie lub na tarasie czy balkonie. Należy jednak pamiętać, że pod żadnym pozorem grilla węglowego nie możemy używać w zamkniętych pomieszczeniach! Warto również dobrze przemyśleć miejsce ustawienia grilla, bo rozpalone palenisko trudno nam będzie przenieść w inne miejsce, bez ryzyka poparzenia.

(Dzięki połączeniu grilla węglowego z użytecznym barkiem, uzyskamy powierzchnię gotowania połączoną z praktycznym miejscem na przybory. Grill węglowy IKEA KLASEN)

Nowoczesne grille gazowe zdobywają coraz szersze grono zwolenników. Choć są większe i wymagają więcej miejsca, dużo łatwiej rozpocząć grillowanie – wystarczy przekręcić pokrętło i wcisnąć przycisk zapalarki. Nie potrzebujemy dodatkowych podpałek, które często wydzielają przykry zapach i zmieniają smak potraw.

Nieocenioną zaletą grilla gazowego jest to, że dużo szybciej uda nam się przygotować pyszne potrawy, dzięki temu ogrodowe przyjęcie możemy zorganizować w tygodniu, po pracy, jako smaczną alternatywę dla tradycyjnego obiadu. Pamiętajmy jednak, aby zawsze mieć pod ręką zapasowy zbiornik z gazem – unikniemy wtedy sytuacji, że cała nasza impreza grillowa legnie w gruzach.

(Korzystając z grilla gazowego możemy również uzyskać aromatyczny smak potraw, dzięki wędzarce oraz drewnianym wiórkom. Grill gazowy marki Broil King dostępny na www.9design.pl)

Gazową atrakcyjną alternatywą mogą się okazać paleniska gazowe. Dzięki nim cieszymy się nastrojem prawdziwego płomienia przez cały rok. Paleniska gazowe możemy wyposażyć w dodatkowe elementy i akcesoria, np. ruszt i szybko przemienić ognisko w poręcznego grilla.

Paleniska gazowe, dając kontakt z żywym ogniem, budują nie tylko niesamowitą atmosferę przyjęć w ogrodzie, ale również umożliwiają spędzanie czasu na tarasie czy ogrodzie nawet w chłodne wieczory i dni. Co istotne, ognisko wygląda niezwykle efektownie, ale jest bardzo bezpieczne, nie wydziela iskier i dymu.

(Nowoczesne paleniska umożliwiają ukrycie butli gazowej w specjalnych stolikach, dostępnych w wielu wersjach kolorystycznych i materiałowych. Paleniska gazowe happy cocooning dostępne na www.paleniskagazowe.pl)

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 16, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Plac zabaw w ogródku: czy wymaga zgłoszenia? | www.Dom.pl Odpowiedz 2014-06-13 08:43:06

[...] Przyjęcie w ogrodzie: grille węglowe i gazowe Sezon narodowego sportu Polaków, mimo niesprzyjającej pogody, w pełni. Na balkonach,... więcej [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty