Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Przytulna podłoga w sypialni

Przytulna podłoga w sypialni

Planowanie sypialni zwykle koncentruje się na łóżku, ale bardzo szybko pojawia się pytanie: co na podłogę? Jak w wielu przypadkach, i tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Wiele zależy od wielkości powierzchni i jakości podłogi. Jeśli jest nowa i ładna, wystarczy położyć dywan lub małe dywaniki po obu stronach łóżka – mówi Alicja Łapnicka, sprzedawca w sklepie Komfort. – Osobom, które lubią poczuć miękkość pod stopami, polecam niezwykle modny dywan typu Shaggy, czyli z grubym, miękkim włosem.

Architekci wnętrz, którzy dbają i o nastrój i o styl mieszkania, polecają puszysty dywan o jasnej kolorystyce. Świetnie prezentuje się w jasnym kolorze, położony na ciemnej, drewnianej podłodze, np. z popularnego drewna egzotycznego.

(Jasny dywan i ciemna drewniana podłoga - połączenie doskonałe)

(Jasny dywan i ciemna drewniana podłoga - połączenie doskonałe)

Zdarzają się jednak klienci, którzy wybierają żywe, ekstrawaganckie kolory – fiolety, połączenia agresywnych kolorów z seledynem, błękitem, a także czerwienią czy niebieskim. Taki dywan czy wykładzina staje się zwykle dominującym elementem wnętrza Krzysztof Marciniak ze sklepu Carpetright.

Na rynku istnieje wiele rodzajów dywanów – tkane ręcznie lub maszynowo, wykonane z włókien naturalnych, sztucznych lub mieszanek. Na cenę wpływa rodzaj włókna oraz sposób tkania, które świadczą też o trwałości dywanu.

Dobry dywan wełniany może przeżyć nawet 25 lat i wciąż utrzymywać świetny wygląd. Dlatego jego cena jest zwykle o połowę wyższa niż dywanu ze sztucznej wełny – mówi Krzysztof Marciniak. – Najtańsze są bawełniane i z polipropylenu.

(Dywan Shaggy wymaga specyficznej pielęgnacji)

(Dywan Shaggy wymaga specyficznej pielęgnacji)

Kupując dywan zwykle zwracamy uwagę na to, by był gęsty, miękki, sprężysty, natomiast nie zawsze wiemy, jak go czyścić.

Dywany shaggy wymagają specjalnego czyszczenia aktywnymi pianami, które po 2 godzinach ściągamy odkurzaczem – radzi Alicja Łapnicka, ze sklepu Komfort. – Oczywiście, odkurzacz musi mieć moc 1600 W lub większą.

O palmę pierwszeństwa w sypialni walczy od lat wykładzina. Minęły czasy, gdy była traktowana jako tańszy zamiennik dywanu. Dziś jej jakość, wzór czy kolor, a także dopasowanie do każdego kształtu podłogi stanowi poważną konkurencję dla dywanów.

Jeżeli nie ma przeciwwskazań alergicznych, klienci wybierają wykładzinę, którą kładą na całej powierzchni podłogi, co daje najwyższe poczucie ciepła – szczególnie gdy lubimy zabawy z dziećmi na podłodze – mówi Krzysztof Marciniak ze sklepu Carpetright. – W naszych sklepach jest około 600 wzorów wykładzin. Najtańsza kosztuje za metr 5,99 zł, a najdroższa 100 zł.

(Wykładziny wełniane, welurowe lub pętelkowe doskonale sprawdzą się w sypialni)

(Wykładziny wełniane, welurowe lub pętelkowe doskonale sprawdzą się w sypialni)

Wykładziny dywanowe chronią przed hałasem i zimnem. Są miękkie, sprężyste, kolorowe i niezbyt drogie. W sypialni wykładzina dobrze sprawdzi się pętelkowo-strzyżona, strzyżona, welurowa. Za to najlepiej swoją rolę spełni wełniana – wchłania wilgoć z pomieszczenia i oddaje ją w postaci pary. Dzięki temu powietrze w sypialni stanie się mniej suche i zdrowsze.

Na dobry sen. Na dobranoc.

Autor: Park Handlowy Bielany

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642