Start Arrow OgródArrow Psianka koralowa. Jej uprawa i pielęgnacja…

Psianka koralowa. Jej uprawa i pielęgnacja…

Ta niewielka krzewinka, którą zdobią czerwone lub pomarańczowe jagody, dekoruje nasze domy w okresie świątecznym. Jeśli zadbamy o jej prawidłową pielęgnację, z powodzeniem może przetrwać nawet do lutego. Sprawdź, jak ją uprawiać i pielęgnować…

Pochodzenie i wygląd rośliny 

Psianka koralowa (łac. „Solanum pseudocapsicum”) pochodzi z górskich rejonów Peru i Ekwadoru. W naszym kraju to roślina sezonowa. Uprawiana w doniczce, dorasta do 30-60 cm. Pędy psianki koralowej są silnie rozgałęzione i pokryte lancetowatymi liśćmi. Białe kwiaty psianki są dość niepozorne, jednak już od września zamieniają się w czerwone lub pomarańczowe owoce, przypominające miniaturowe bombki. 

Uprawa i pielęgnacja rośliny 

Stanowisko i podłoże 

Roślina preferuje jasne i przewiewne stanowiska. W lecie i na jesień może być wystawiana na zewnątrz. Pamiętaj jednak, aby wraz z pierwszymi przymrozkami wnieść ją do domu. Jeśli w tym czasie zapewnimy jej odpowiednią wilgotność, a przede wszystkim dosyć chłodne (5-15 stopni Celsjusza) miejsce, będzie kwitła do lutego, a nawet do marca. 

Podłoże psianki koralowej powinno być stale wilgotne. 

Podlewanie i nawożenie 

Od marca do sierpnia roślinę należy obficie podlewać i zasilać nawozem, przeznaczonym dla pomidorów. W pozostałe miesiące podlewanie powinniśmy ograniczyć. W tym czasie nie zaleca się także nawozić rośliny. 

Odmiany psianki

Wśród psianek wyróżniamy następujące odmiany:

  • psianka melonowa, 
  • psianka jaśminowa, 
  • psianka Rantonettiego.

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


listopad 27, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty