Start Arrow Wiadomości Arrow Purmo Hygiene. Na zdrowie!

Purmo Hygiene. Na zdrowie!

Marzec, a może kwiecień? Niektórym z nas kojarzą się z początkiem najprzyjemniejszej pory roku, innym z początkiem sezonu alergii wiosennych. Życie alergika do prostych nie należy, ale w znaczący sposób można je ułatwić, wprowadzając do domu kilka istotnych zmian.

Nie wszyscy wiedzą, że ogromny wpływ na komfort życia osób z alergią ma również sposób ogrzewania pomieszczeń. Czy grzejnik rzeczywiście może pomóc? Oczywiście! Warto sprawdzić, czym powinniśmy się kierować w jego wyborze.

Purmo Hygiene dobrym rozwiązaniem dla alergików

Purmo Hygiene dobrym rozwiązaniem dla alergików

Grzejnik w domu alergika

Pyłki, kurz i roztocza należą do najczęściej spotykanych alergenów. W przeciwieństwie do alergii pokarmowych czy zwierzęcych, ten rodzaj alergii wymaga gruntownych zmian w aranżacji domowej przestrzeni. Przede wszystkim, dom osoby uczulonej powinien być bardzo często sprzątany, czyszczony i regularnie odkurzany. Jeśli zależy nam na dobrym samopoczuciu domowników, bezwzględnie powinniśmy pozbyć się zbierających kurz wykładzin, dywanów, zasłon, mebli pokrytych materiałem, a nawet roślin takich jak pelargonia, hiacynt czy begonia.

Co wspólnego z alergią ma sposób ogrzewania pomieszczeń? Bardzo dużo. Wewnątrz standardowych grzejników płytowych znajdują się  elementy konwekcyjne z profilowanej blachy, które nagrzewając się oddają ciepło do pomieszczenia. Wnętrze grzejnika płytowego ze względu na jego budowę jest niedostępne i bardzo trudne do wyczyszczenia. Drobinki kurzu i roztocza wywołujące reakcje alergiczne rozprzestrzeniają się  w pomieszczeniach wraz z cyrkulacją ciepłego powietrza. Najzdrowszym rozwiązaniem będą więc takie modele grzejników, które w łatwy sposób możemy oczyścić z zalegającego kurzu. W odpowiedzi na potrzeby wymagających klientów specjaliści marki Purmo opracowali linię grzejników płytowych higienicznych – Purmo Hygiene. Najczęściej wybierane modele płytowe Hygiene, Ventil Hygiene, Plan Hygiene oraz Plan Ventil Hygiene polecane są do mieszkań alergików. Wyglądają podobnie do klasycznych grzejników płytowych, jednak pozbawione są wewnętrznych elementów konwekcyjnych, osłon bocznych i osłony górnej. Dzięki temu ich wnętrze jest dostępne i może być regularnie czyszczone za pomocą wilgotnej szmatki lub specjalnej szczotki do kurzu.

Grzejnik Purmo Ventil Hygiene

Grzejnik Purmo Ventil Hygiene

 W przychodni i laboratorium

Grzejniki serii Hygiene są również idealnym wyborem do pomieszczeń o podwyższonych wymaganiach higienicznych. Miejsca takie jak szpitale, przychodnie i laboratoria wymagają najwyższych standardów czystości i bezpieczeństwa. Zakurzone pomieszczenia mogą być bowiem groźne dla zdrowia lub potęgować powikłania chorobowe u pacjentów.

Purmo Hygiene - idealny element wyposażenia przychodni.

Purmo Hygiene – idealny element wyposażenia przychodni.

Wśród modeli linii Hygiene znajdziemy zarówno te o klasycznym wyglądzie, czyli z profilowaną płytą, jak i bardziej nowoczesne, wyróżniające się idealnie gładkim wykończeniem płyty czołowej. Dodatkowo, zawieszenia grzejników typu Hygiene pozwalają spełnić wymagania stawiane przez przepisy dotyczące obiektów służby zdrowia i innych o podwyższonej aseptyce. Wszystkie modele grzejników Hygiene posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny.

Grzejnik Purmo Hygiene

Grzejnik Purmo Hygiene

Dodane przez: BestBrandsPR

BestBrandsPR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 30, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty