Start Arrow Wiadomości Arrow Pustaki ceramiczne do budowy domów niemal zeroenergetycznych

Pustaki ceramiczne do budowy domów niemal zeroenergetycznych

Od stycznia tego roku rozpoczął się proces wdrażania zmian w prawie budowlanym, tak aby wszystkie domy powstające po 2021 roku były niemal zeroenergetyczne. Już dziś firma Wienerberger dostarcza nowy produkt – pustaki Porotherm T, spełniające wymagania przepisów, które będą obowiązywały w roku 2021.

Podobnie jak wszystkie pustaki marki Porotherm są one wykonane z ciepłej, poryzowanej ceramiki. Natomiast po raz pierwszy, drążenia zostały wypełnione wysokiej jakości wełną mineralną. Zamknięcie takiej izolacji we wnętrzu cegły to rewolucyjny pomysł, choć na rynku europejskim już obecny i stosowany z powodzeniem, m.in. w Niemczech, Austrii czy Czechach. Z jednej strony gwarantuje trwałość rozwiązania oraz idealny mikroklimat wewnątrz budynków, a z drugiej umożliwia wybudowanie domu niemal zeroenergetycznego, w technologii ściany jednowarstwowej, czyli bez docieplenia.

Wyróżnikiem ściany z Porotherm T jest przede wszystkim solidność i trwałość konstrukcji. Umieszczając wełnę mineralną we wnętrzu pustaka uzyskano doskonałe parametry cieplne, a jednocześnie zachowano wszystkie zalety ceramicznej ściany jednowarstwowej. Wypalana w wysokich temperaturach glina, zmienia się w twardy, odporny na uszkodzenia mechaniczne materiał. Proces wypału sprawia również, że ceramika budowlana nie zawiera w sobie wilgoci technologicznej. To powoduje, że mury są suche i tym samym ciepłe oraz odporne na rozwój grzybów czy pleśni. Dlatego doskonałym rozwiązaniem było zamknięcie wysokiej jakości mineralnego materiału termoizolacyjnego w „pancerzu” z solidnej ceramiki. Jednocześnie, wełna mineralna jest materiałem hydrofobowym, przez co w pustakach Porotherm T utrzymana jest wysoka odporność na gromadzenie się wilgoci.

Mają one również szlifowane z dokładnością do 0,3 mm powierzchnie wsporne, przez co przystosowane są do murowania na cienką spoinę, na przykład za pomocą zaprawy do murowania na sucho Porotherm Dryfix. Ograniczając ilość zaprawy w murze, uzyskuje się wolną od mostków termicznych, ceramicznie jednolitą ścianę. Współczynnik przenikania ciepła dla przegród zewnętrznych wybudowanych w technologii Porotherm 44 T Dryfix wynosi U = 0,18 W/m2K, a po otynkowaniu tynkiem termoizolacyjnym nawet U = 0,17 W/m2K. Są to wartości lepsze niż będą wymagały polskie przepisy budowlane w 2021 roku.

(Pustaki Porotherm T)

Autor: Materiały prasowe


Wszystkie komunikaty (492)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 13, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu