Start Arrow Wiadomości Arrow Radiacyjny grzejnik poziomy lub wertykalny

Radiacyjny grzejnik poziomy lub wertykalny

Od tego roku, na polskim rynku dostępny jest radiator, który wyprodukowano w formie poziomej i wertykalnej, w której jego wysokość może przekraczać 1,5 metra. Dzięki czujnikowi ruchu i światła zapamiętuje rytm życia użytkownika i dostosowuje do niego swoją pracę. Poza tym można sterować nim zdalnie, za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie.

Radiacja

Grzejniki radiacyjne kontrolują inercję cieplną pomieszczenia, wykorzystując przy tym, wszystkie zalety promieniowania cieplnego i naturalnej konwekcji. Emitują, w całym ogrzewanym pomieszczeniu, łagodne i otaczające ciepło. Dzięki temu dostarczają komfort cieplny, porównywalny z tym, który daje wodny system C.O. Poza tym radiatory wykorzystują całą powierzchnię obudowy, by bardzo szybko i efektywnie, reagować na każdą zmianę temperatury.

Calisia

Calisia

Aplikacja mobilna

Do grzejnika radiacyjnego Calisia, który w tym roku wprowadziła na rynek firma Atlantic Polska, dokupić można centralę sterującą systemu Cozytouch. Umożliwia ona sterowanie pracą urządzenia, w dowolnym miejscu i czasie, za pomocą drogi radiowej. Należy podłączyć ją do routera internetowego, a następnie pobrać darmową aplikację mobilną. Dzięki temu możemy zdalnie zarządzać nieobecnościami, a także sprawdzać i analizować wydatki dotyczące energii.

Sensor ruchu i światła

Urządzenie samo obniży temperaturę w pokoju, gdy czujniki nie wykryją ruchu i kiedy zapadnie noc, gdyż nie ma sensu mocno dogrzewać domu, w którym nikogo nie ma lub, gdy wszyscy śpią. Natomiast, gdy wykryje ruch osób i zwierząt i, gdy nastanie dzień, temperatura zostanie podniesiona.

Zapamiętuje rytm życia użytkownika

System Cozytouch rozpoznaje, za pomocą czujnika, czas obecności i nieobecności w mieszkaniu oraz zapamiętuje te dane. Następnie są one, co tydzień, weryfikowane i analizowane. Grzejnik włącza się przed powrotem domowników do domu, tak, aby zapewnić im komfortową temperaturę, gdy wrócą.

Poziomo lub wertykalnie

Calisia dostępna jest w tradycyjnej poziomej formie, w której wysokość wynosi 615 mm, szerokość natomiast, w zależności od mocy, od 603 do 1121 mm. Oprócz tego można zakupić ją w formie wertykalnej, w której szerokość wynosi 470 mm, a wysokość 1350 lub nawet 1570 mm. Grzejnik, który jest wysoki na 1,5m, będzie stanowił ciekawą dekorację, w wysokich pomieszczeniach lub w rogu pokoju.

Element grzewczy radiatora wykonany został z żeliwa, natomiast na jego płycie czołowej, umieszczono dodatkowo cienkowarstwową folię grzewczą. Wyposażono go w system ASP, który przeciwdziała cyrkulacji kurzu. Poza tym urządzenie posiada czujnik otwartych okien, dzięki czemu samoczynnie przerywa pracę, podczas wietrzenia. Obudowę grzejnika wykonano ze stali wysokogatunkowej, którą pomalowano białym lakierem epoxy-polyester.

Calisia dostępna jest w wersji 1000, 1500 lub 2000W. Jej cena, w formie horyzontalnej, wynosi od 1 722 do 2 214 zł, natomiast w formie wertykalnej, 2 646 lub 2 768 zł. Centralka Cozytouch kosztuje 560 zł.

Karta katalogowa produktu http://www.atlantic-polska.pl/strona.184270.html

Źródło:Atlantic Polska

Atlantic Polska
Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: pyry

pyry
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 9, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje