Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Raufaza – tapeta do malowania

Raufaza – tapeta do malowania

Pomysłów na odnowienie ścian w naszych wnętrzach jest mnóstwo. Dobrej jakości farby, tapety, tynki dekoracyjne czy panele ścienne występują w wielu kolorach, umożliwiają nadawanie ścianom faktury, struktury, dowolnych kolorów i wzorów.

Jednym ze sposobów na odświeżenie wnętrza, zwłaszcza jeśli ściany nie są idealne, jest przyklejenie na nie tapety typu raufaza i pomalowanie jej na dowolny kolor.

(Tapety dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. fot. archiwum DOM.pl)

Zobacz także: 

 

Raufaza nadaje ścianie bardzo efektowny wygląd i ciekawą strukturę. Tapeta składa się z dwóch lub trzech warstw papieru, pomiędzy którymi znajdują się wiórki drewna. Struktura na ścianie jest zależna właśnie od kształtu, grubości i rozmieszczenia wiórek – na rynku dostępnych jest 10 różnych struktur.

Tapety raufaza najczęściej są w białym kolorze. Po przyklejeniu można je jednak pomalować na dowolny kolor, pasujący do tego, jak zaplanowana jest aranżacja wnętrza. Co istotne, raufazy można malować wielokrotnie, zmieniając wystrój wnętrza w zależności od fantazji.

(Struktura na ścianie zależy od kształtu i rozmieszczenia wiórek drewna pomiędzy papierowymi warstwami tapety. fot. archiwum DOM.pl)

Dwie lub trzy warstwy papieru czynią z raufazy idealny materiał do pokrycia ścian nierównych, z ubytkami czy rysami. Ponadto ważną właściwością tapety do malowania jest to, że „oddycha”, reguluje poziom wilgotności i zatrzymuje ciepło – stanowi więc dodatkową ochronę przed wychłodzeniem pomieszczenia.

(Malowanie tapety należy wykonać po dokładnym wyschnięciu kleju. fot. archiwum DOM.pl)

Klejenie tapety do malowania typu raufaza wygląda podobnie, jak w przypadku zwykłych tapet papierowych. Klej do tapety nakładany jest bezpośrednio na materiał, ręcznie lub za pomocą urządzenia do tapetowania. Posmarowane klejem bryty tapety składa się klejącą stroną do siebie na 5-10 minut, by tapeta dobrze nasiąknęła klejem.

(Raufaza ma różne struktury, a kupowana jest w standardowych rolkach. fot. Erfurt.)

Tapetę przykleja się w pionie do ściany, zwracając uwagę, by nie powstały pęcherzyki powietrza. Po wyschnięciu kleju, raufazę możemy pomalować.

Tapety raufaza można pomalować dowolną farbą emulsyjną. Jeżeli użyjemy emulsję lateksową lub lateksowo-akrylową, powierzchnia ściany stanie się wodoodporna i będzie nadawać się np. do wykończenia łazienki. Ponadto farby wodoodporne nadają powierzchni połysk, który jeszcze lepiej podkreśli strukturę tapety.

Następna »

Autor: mh

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
3
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Komentarze

Najnowsze komentarze

meblolandnet-pl Odpowiedz 2012-11-12 08:20:53

piękny wypoczynek :)

domartstyl-pl Odpowiedz 2012-09-19 06:29:42

piękne propozycje

Papier Gładziowy - gładka ściana bez szlifowania | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-02-13 13:34:18

[...] Tapety do malowania [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Promocja

    Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

  • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

  • Lampa wisząca Wire White 3pł.

  • Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie