Start Arrow InstalacjeArrow Regulatory oszczędzają energię

Regulatory oszczędzają energię

Problem ekologii i wzmożona aktywność człowieka w tym względzie, stają się obecnie coraz bardziej popularne, ale i ważne. Dbałość o otoczenie naturalne przejawia się bowiem niemal na każdej płaszczyźnie życia.

Bycie „eko” jest dziś nie tylko trendy, ale pozostaje przede wszystkim kwestią zdrowego rozsądku i świadomości faktu, że Ziemię mamy tylko jedną!

Kilka wieków temu, gdy rozpoczynała się rewolucja przemysłowa, prawie nikt nie myślał o ochronie środowiska. Dziś, w globalnym świecie rozwiniętej gospodarki i przemysłu, ekologia stała się kluczowym pojęciem. Proekologiczna działalność człowieka, obserwowana w prawie każdym aspekcie jego życia, jest już po prostu koniecznością. Coraz częściej środowiskiem przejmujemy się na co dzień, np. pakując zakupy do biodegradowalnych toreb czy zakręcając wodę podczas mycia zębów.

Komfort mieszkania i oszczędności nie muszą się wykluczać. Wystarczy świadomie przemyśleć sposoby użytkowania naszego domu.

Komfort mieszkania i oszczędności nie muszą się wykluczać. Wystarczy świadomie przemyśleć sposoby użytkowania naszego domu.

Bardziej popularne staje się korzystanie z odnawialnych źródeł energii, jak również pomysły na budowanie z materiałów ekologicznych, energooszczędnych i pochodzących z recyclingu. Producenci materiałów budowlanych, wyposażenia wnętrz oraz zróżnicowanych urządzeń, z których korzystamy codziennie w naszych domach, proponują wiele rozwiązań, które są nie tylko przyjazne dla otoczenia, ale ich użytkowanie może także pozytywnie wpływać na jego kondycję.

Zacznij od siebie

Jednym ze sposobów, w jaki możemy dbać o środowisko naturalne, jest oszczędzanie energii. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy żyć w ciemnościach, w ogóle nie używając prądu. Wystarczy zastanowić się nad wyborem odpowiednich

Regulator temperatury pomoże nam zachować komfort cieplny w naszym domu.

Regulator temperatury pomoże nam zachować komfort cieplny w naszym domu.

urządzeń i sprzętów domowych, których zaawansowana technologia umożliwia ograniczone zużycie energii elektrycznej. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele takich inteligentnych rozwiązań dla domu i mieszkania.

Z urządzeń grzewczych korzystamy właściwie przez cały rok. Nie tylko do uzyskania komfortu cieplnego jesienią i zimą, ale również do ogrzewania wody użytkowej – mówi Maciej Leonhard z firmy LARS. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z kotłem gazowym, elektrycznym czy np. na węgiel, zawsze pochłaniają one znaczne ilości energii i powodują duże straty ciepła. – Dlatego naszym klientom zalecamy stosowanie, wraz z urządzeniami grzewczymi, odpowiednich sterowników oraz regulatorów temperatury, które bardziej efektywnie zarządzają ciepłem i mogą współpracować niemal z każdym kotłem lub piecem – dodaje Maciej Leonhard. – Regulatory temperatury AURATON to małe, przewodowe lub bezprzewodowe, panele sterujące, niezwykle proste w obsłudze i montażu. Stosunkowo niski koszt zakupu urządzenia zwraca się bardzo szybko, bo już po pierwszym sezonie użytkowania – wyjaśnia.

Stosowanie nowoczesnych urządzeń regulacyjnych pozwala oszczędzić nawet do 30% energii – podkreśla Maciej Leonhard. – Mamy więc pewność, że nie tylko dbamy o środowisko naturalne, ale również mniej wydamy na opłacenie rachunków.

W czasach, kiedy coraz częściej i głośniej mówi się o globalnym kryzysie gospodarczym, liczy się przecież każda zaoszczędzona złotówka.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black