Start Arrow Wiadomości Arrow Rekordowe wyniki producenta chemii budowlanej

Rekordowe wyniki producenta chemii budowlanej

Opublikowane za rok 2015 sprawozdanie finansowe potwierdza, że firma Soudal zajmuje pozycję światowego lidera wśród producentów piany poliuretanowej a także odgrywa wiodącą rolę wśród producentów innych wyrobów chemii budowlanej, szczególnie mas uszczelniających i klejów.

Rok 2015 okazał się dla Soudal jednym z najlepszych od początku działalności firmy. Świadczy o tym nie tylko rekordowy obrót, który wyniósł 630 mln euro (to prawie 12% więcej w porównaniu z rokiem poprzednim), ale również systematyczna ekspansja rynkowa koncernu. Globalny zysk netto wzrósł natomiast do 23 mln euro. Soudal osiągnął wyjątkowo wysokie wyniki w Europie, Ameryce i na Środkowym Wschodzie, które zrównoważyły słabsze rezultaty w Rosji i Chinach.

Zdobywanie nowych rynków zbytu to jeden z głównych filarów konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju firmy. W czerwcu Soudal przejął łotewskie przedsiębiorstwo Tenachem, jednego z czołowych producentów uszczelnień paneli zespolonych, we wrześniu otworzył trzy nowe filie w Tajlandii, Wietnamie i Maroko, a rok 2016 rozpoczął przejęciem szwedzkiej firmy Proflex Trading AB  – silnego gracza na rynku profesjonalnych materiałów budowlanych w Skandynawii. Dzięki tym działaniom belgijski koncern zdecydowanie zwiększył swoją konkurencyjność i umocnił swoją pozycję na międzynarodowej arenie.

Vic Swerts, założyciel i prezes Soudal, ma powody do dumy. Pięćdziesiąt lat temu jego firma, która powstała jako jednoosobowe przedsiębiorstwo, osiągała roczny obrót równy temu, który obecnie osiąga w przeciągu 15 minut! Rok 2016 będzie dla Soudal czasem świętowania wielkiego sukcesu, ale również intensywnej pracy. Głównym celem koncernu jest osiągnięcie obrotu w wysokości 1 mld euro do 2020 roku.

Pomimo drobnych rozczarowań zamknęliśmy rok 2015 z doskonałymi wynikami. To pozwala mi patrzeć w przyszłość z pewnością i spokojem. Soudal może świętować pięćdziesiątą rocznicę swojego powstania w pięknym stylu i wszyscy możemy być z tego dumni. Nie mam wątpliwości, że dojdziemy do naszego celu, jeżeli będziemy kontynuować nasze wspólne wysiłki – mówi Vic Swerts.

Dodane przez: BestBrandsPR

BestBrandsPR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 6, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu