Start Arrow Wiadomości Arrow Reprezentacyjne oblicze komfortu – kolekcja SONATA firmy Ospel częścią muzeum i teatru

Reprezentacyjne oblicze komfortu – kolekcja SONATA firmy Ospel częścią muzeum i teatru

Nowoczesne wnętrza użyteczności publicznej niejednokrotnie wymagają bardziej dopracowanego wyboru wykończeń, niż zacisze naszego domu. Dlatego też wyjątkowo funkcjonalne i jednocześnie stylowe elementy osprzętu elektronicznego firmy Ospel często można podziwiać w bardzo reprezentacyjnych miejscach.

Tak też się stało w przypadku kolekcji Sonata, która stanowi element wystroju Muzeum Historii Żydów w Polskich w Warszawie oraz Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Na miarę nowatorskich rozwiązań

Łącznik Sonata, fot. Ospel

Współczesne projekty architektoniczne częściej kładą nacisk na okazałość prostych form, niż na nagromadzenie licznych ozdobników. Popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie gry światła i cienia, która pozwala ciekawie podkreślić niuanse przestrzeni. Wtedy też precyzja wyboru ostatecznych elementów aranżacji dotyczy wszystkich, nawet najdrobniejszych szczegółów – począwszy od modeli lamp i rozmieszczenia punktów świetlnych, a na gniazdach i łącznikach skończywszy. Oszczędny w detale, lecz przez to i bardzo uniwersalny osprzęt elektryczny z kolekcji SONATA firmy Ospel z łatwością dopasował się do eleganckich wnętrz dwóch nowoczesnych obiektów – Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Pierwszy z nich jest urzeczywistnieniem projektu wybitnego włoskiego architekta Renato Rizzi. Budynek powstał w 2008 roku i jest nowatorskim połączeniem ciężkich, ceglanych elementów elewacyjnych, lekkich drewnianych wykończeń oraz ażurowego sklepienia. Wspólnym mianownikiem dla tych pozornie rozbieżnych detali stał się osprzęt elektryczny z kolekcji SONATA firmy Ospel, który subtelnie wkomponowuje się w wyrafinowany projekt, pozwalając jednocześnie szybko i łatwo zmienić aktualne oświetlenie.

Druga budowla powstała pod kierunkiem wizjonerskiego architekta z Helsinek  Rainera Mahlamäkiego i jest kwintesencją nietypowych, lecz bardzo efektownych rozwiązań przestrzennych. Tutaj zadaniem osprzętu z kolekcji SONATA firmy Ospel było możliwie jak najlepsze dopasowanie się do monochromatycznych i geometrycznych ścian. Przepastne wnętrza muzeum duży nacisk kładą na kreowanie odpowiedniej atmosfery za pomocą światła naturalnego i elektrycznego. O ile za pierwszy z tych czynników odpowiedzialne są umiejętnie rozmieszczone przeszklenia, o tyle drugi aspekt pozwalają kontrolować skrupulatnie rozlokowane łączniki i gniazda.

Powyższe realizacje udowadniają, że stylowe, funkcjonalne oraz uniwersalne elementy z kolekcji SONATA firmy Ospel zawsze spełniać będą swoją rolę, niezależnie od tego czy ich przeznaczeniem będzie udoskonalenie wnętrza naszego domu, czy też bycie częścią imponujących i bardzo nowoczesnych budynków użyteczności publicznej. W kolekcji znajdziemy wszelkie niezbędne elementy, od łączników, przez gniazda wtyczkowe, ściemniacze, po gniazda teleinformatyczne, antenowe itd. Mnogość dostępnych kolorów, m.in. czekoladowy metalik, biały, czarny, szampański złoty czy srebrny mat, pozwoli dopasować osprzęt do stylistyki i barw każdego pomieszczenia.

O firmie

Firma OSPEL S.A. jest obecnie jednym z czołowych producentem osprzętu elektroinstalacyjnego w Polsce. Posiada bardzo szeroki asortyment wyrobów, takich jak: łączniki i gniazda podtynkowe, łączniki i gniazda natynkowe, przedłużacze, przewody przyłączeniowe, dzwonki i gongi, rozgałęźniki, odgałęźniki, wtyczki, puszki oraz inne akcesoria elektroinstalacyjne. Wszystkie wyroby spółki posiadają certyfikaty bezpieczeństwa potwierdzające zgodność wyrobów z obowiązującymi normami. Spółka prowadzi sprzedaż hurtową na terenie całego kraju, ponadto produkty są eksportowane do takich krajów jak: Węgry, Słowacja, Czechy, Rumunia, Rosja, Bułgaria, Ukraina, Litwa, Estonia, Łotwa, Białoruś, Niemcy, Belgia i Wielka Brytania.

OSPEL S.A.
Ul. Główna 128, Wierbka
42-436 Pilica
www.ospel.com.pl
https://www.facebook.com/OspelIdealnePolaczenie

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 14, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Adriana Odpowiedz 2015-10-22 20:11:40

Cyran zgadzam się z Tobą, mają naprawdę dobre jakościowo produkty i cenowo przebijają konkurencję.

Cyran M Odpowiedz 2015-09-29 20:29:28

Firma Ospel to naprawdę solidna i dobra firma, robię u nich zamówienia od kilku lat i jestem zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty