Start Arrow Wiadomości Arrow Rewersyjny grzejnik ogrzewa i chłodzi

Rewersyjny grzejnik ogrzewa i chłodzi

Dynamiczny grzejnik rewersyjny wyposażony jest w wodny wymiennik ciepła i musi być podłączony do pompy ciepła lub kotła. Podczas zimy ogrzewa, natomiast podczas lata chłodzi, wykorzystując pracę któregoś z tych generatorów. Aby utrzymać temperaturę nawet podczas mroźnych dni, gdy praca samej pompy ciepła nie gwarantuje tego, urządzenie wyposażono w płytę grzewczą i wentylator.

grzejnik Panama

Panama, fot. Atlantic

Firma Atlantic Polska wraz z początkiem roku 2015 wprowadziła do oferty grzejnik Panama, którego cyfrowy programator umożliwia współpracę urządzenia z generatorem gorącej wody. Grzejnik zużywa więc jedynie 25% energii, gdyż zapewnia 75% odzysk ciepła. Jest to możliwe ze względu na fakt, iż kalorie zawarte w powietrzu stanowią większość energii potrzebnej do ogrzania domu. Za pomocą wyświetlacza ustawia się optymalną temperaturę w rewersyjnym systemie pracy, zarówno grzania, jak i chłodzenia. Jeśli pompa ciepła znajduje się w trybie ogrzewania, urządzenie będzie pracować również w trybie ogrzewania. Analogicznie sytuacja przedstawia się z trybem chłodzenia.

Podczas pracy w trybie Eko 100% energii pochodzi z pompy ciepła. To funkcja ekonomiczna, która polega na obniżeniu temperatury o 3,5 st. C. w stosunku do temperatury wybranej w poprzednim trybie (minimalna temperatura wynosi 10 st. C., a maksymalna 19 st. C.). Tryb ten zalecany jest szczególnie podczas nieobecności w domu przez okres od 12 do 48 godzin.

Jednak w przypadku bardzo niskich temperatur podczas zimy, może zdarzyć się, że pompa ciepła nie wystarczy do utrzymania żądanej temperatury. Dlatego grzejnik wyposażono dodatkowo w element grzewczy i wentylator współosiowy, dzięki którym uzyskamy i utrzymamy optymalną dla nas temperaturę w ciągu całego roku. W takiej sytuacji załączamy tryb Komfort, w którym może zostać uruchomiona przednia płyta grzewcza. Wspomoże ona działanie wentylatora, którego prędkość jest kontrolowana. Również w trybie chłodzenia, aby osiągnąć wybraną temperaturę, wentylator dostosowuje swoją prędkość. W tym trybie grzejnik pozwala osiągnąć minimalną temperaturę 17,5 st. C.

grzejnik Panama

Panama, fot. Atlantic

grzejnik Panama

Panama, fot. Atlantic

Panama wyposażona jest również w tryb Quiet, w którym praca wentylatora zostaje ograniczona. Następuje zminimalizowanie hałasu do maksymalnie 21 dBA, dzięki czemu urządzenie może zostać zainstalowane także w sypialni. Jednak w trybie cichym, w zależności od wybranej temperatury, czas oczekiwania na jej uzyskanie będzie dłuższy niż w trybie Komfort.

Grzejnik jest kompatybilny z systemem sterowania Pass Program, dlatego można podłączyć go do istniejącej już sieci sterowania lub użyć programatora Chronopass by sterować nim w sposób indywidualny. Programator ten pozwala na programowanie tygodniowe, dzień po dniu, godzina po godzinie. Urządzenie posiada także blokadę ustawień termostatu, która zabezpiecza go przed nieumyślną zmianą ustawień przez dziecko podczas zabawy. Jego obudowę ze stali wysokogatunkowej RST 235, która pomalowana jest białym lakierem epoxy-polyester, montuje się na stelażu naściennym ze stali galwanizowanej.

Panama ma wysokość 678 mm, głębokość 178 mm, natomiast szerokość zależy od wersji i wynosi 635 mm lub 920 mm. Wersja Panama 500 kosztuje 2 768 zł i w zależności od trybu pracuje z maksymalną mocą od 430W do 1070W. Natomiast Panama 1000 kosztuje 3 075 zł, a jej maksymalna moc wynosi od 565W do 2210W.

Aby zachować pełną wydajność urządzenia konieczne jest jego oczyszczanie przynajmniej dwa razy w roku. Do tego corocznie, aby uniknąć ryzyka zatkania i wycieku, należy zakonserwować zbiornik na skropliny (przegląd można połączyć z przeglądem konserwacyjnym pompy ciepła).

Link do zakładki nt. produktu na stronie producenta:
http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/energie_odnawialne/panama/

Źródło:Atlantic Polska

Atlantic Polska
Wszystkie komunikaty (7763)

Dodane przez: pyry

pyry
Dodaj komentarz

Data dodania:


marzec 10, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje elektryczne