Start Arrow Nowe produkty, nowe rozwiązaniaArrow Röben organizuje szkolenia dla dekarzy

Röben organizuje szkolenia dla dekarzy

Miękka obróbka komina, wykonanie wolego oka oraz kosza dachowego to podstawowe tematy, jakie zostały poruszone na szkoleniu dla dekarzy zorganizowanym przez firmę Röben w dniach 10-11 września 2010.

Szkolenie odbyło się w Akademii Sztuki Dekarskiej w Żarach, a poprowadzili je mistrzowie dekarstwa, Jerzy Ptak oraz Mieczysław Kuryłowicz. Pod ich okiem kilkunastu dekarzy z całej Polski poszerzało wiedzę oraz zdobywało nowe umiejętności dekarskie.

(fot. Röben)

Cenne doświadczenie

Szkolenie składało się z dwóch modułów. Podczas części teoretycznej, omówione zostały różnorodne narzędzia wykorzystywane w pracy dekarza oraz najnowsze techniki wykonywania poszczególnych elementów dachu. Natomiast część praktyczna poświęcona została miękkiej obróbce komina, wykonaniu kosza dachowego oraz wolego oka. Szczególnie to ostatnie zadanie, ze względu na jego trudność, okazało się bardzo cennym fragmentem szkolenia. Czuwający nad przebiegiem prac Jerzy Ptak, wiceprezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Blacharzy, Dekarzy i Cieśli, zwracał uwagę uczestników szkolenia na konieczność cięcia dachówek poza dachem oraz na dokładne i czyste wykańczanie wszystkich elementów, ponieważ, jak zdradzili uczestnikom szkolenia mistrzowie sztuki dekarskiej, ocena pracy dekarza to w 51% poprawność techniczna, a w 49% estetyka! Warto dodać, że spotkanie w Żarach było doskonałą okazją nie tylko do podniesienia kwalifikacji dekarskich, ale także do wymiany uwag o trudnościach pojawiających się w pracy na dachu z innymi uczestnikami szkolenia, co okazało się dla niektórych bardzo cennym doświadczeniem.

(fot. Röben)

Wkrótce następne szkolenie

Wrześniowe szkolenie było pierwszym w tegorocznym cyklu spotkań organizowanych przez producenta dachówek ceramicznych. Ze względu na duże zainteresowanie, następne planowane jest już na październik 2010. Chętni mogą zgłaszać się do firmy Röben poprzez wypełnienie ankiety stronie producenta.

Autor: Röben

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: nowe produkty, nowe rozwiązania