Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Rodzaje paneli ściennych

Rodzaje paneli ściennych

Kiedy znudzi się nam malowanie i tapetowanie ścian możemy zdecydować się na zastosowanie paneli ściennych. Wybór możliwych kolorów, odcieni i wzorów jest imponujący. Można je dopasować do każdego wnętrza, koloru mebli czy armatury w łazience.

panele_sciennePanele ścienne z tworzyw sztucznych czy materiałów drewnopochodnych są lekkie i łatwe w montażu. Każdy kto nie boi się prac remontowych oraz ma pojęcie o trzymaniu młotka i śrubokręta, może się z nimi zmierzyć we własnym domu. Zaletą współczesnych paneli jest możliwość łączenia ich pod różnymi kątami. Dodatkowe elementy ozdobne, takie jak listwy, cokoły, narożniki, umożliwiają ich estetyczne wykończenie. Wszystkie typy paneli można montować zarówno na ścianach betonowych, murowanych jak i drewnianych.

Panele drewnopochodne wykonane są z płyt MDF pokrytych jednostronnie folią dekoracyjną tzw. dekorem. Uzupełnieniem paneli są listwy wykończeniowe z profilowanej płyty MDF oklejone tymi samymi co panele foliami dekoracyjnymi. Przeznaczone są do pomieszczeń nie narażonych na długotrwałe oddziaływanie wody i wilgoci. Ze względu na wysoką estetykę są doskonałym materiałem wykończeniowym pomieszczeń mieszkalnych. Dodatkową ich zaletą jest dobra izolacja akustyczna i termiczna.

Wierzchnia powłoka paneli drewnopochodnych jest odporna na ścieranie i zarysowania. Nie wymaga konserwacji ani malowania. Zarówno panele jak i listwy są łatwe do utrzymania w czystości. Zakurzone można czyścić szmatką lub odkurzaczem, większe zabrudzenia można usuwać ścierką nasączoną płynem czyszczącym do drewna.

Panele z tworzyw sztucznych produkowane są w postaci cienkościennych zamkniętych profili usztywnionych wewnątrz żebrami. Zewnętrzne powierzchnie paneli pokrywają zgrzane trwale z tworzywem dekoracyjne folie, jednobarwne lub z nadrukowanym wzorem. Panele z PVC są wodoodporne, dlatego nadają się doskonale do aranżacji kuchni i łazienek. Są też odporne na działanie związków chemicznych zawartych w produktach spożywczych. Nie niszczeją pod wpływem częstego mycia z dodatkiem powszechnie stosowanych detergentów. Tworzywo z jakiego są wykonane jest bezpieczne w użytkowaniu wewnątrz takich pomieszczeń jak pralnie czy garaże oraz gabinety czy poczekalnie. Klasyfikuje się jako produkt trudno zapalny.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Promocja

  Listwa Snow 3pł. spot czarny