Start Arrow Budowa domuArrow Rodzaje podbitki PVC

Rodzaje podbitki PVC

Estetycznie wykonany dach pokryty kolorową dachówką, gontami czy blachą, osiąga efekt dopiero po ostatecznym wykończeniu. Wystające po bokach krokwie i materiały izolacyjne najlepiej jest czymś przykryć. Do tego właśnie służy podbitka dachowa.

podbitka_dachowaCzęsto w tym celu stosujemy zwykłe deski, które trzeba przyciąć, obrobić i odpowiednio zaimpregnować. Technologia ta nie jest jednak tak tania, szybka w wykonaniu i odporna jak podbitka dachowa z PVC.

Proponowane są dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest podbitka boazeryjna perforowana i bez perforacji. Są to elementy o szerokości 10 cm, profilowane na pióro-wpust. Zróżnicowane długości boazerii pozwalają zniwelować ilości zbędnych odpadów. Boazeria dostępna jest w kolorach: białym, jasnobrązowym i brązowym. Producent zadbał także o deski czołowe oraz niezbędny system profili wykończeniowych: narożniki zewnętrzne i wewnętrzne, łączniki służące do łączenia przede wszystkim deski czołowej, profil wykończeniowy jako połączenie podbitki ze ścianą budynku.

Drugą propozycją jest podbitka sidingowa. Są to łaty o długości 3,85 m i szerokości 30 cm. Wizualnie przypomina połączenie trzech elementów boazerii, w której środkowy element jest perforowany. Pozwala to na odpowiednią wentylację dachu. Jej przewagą nad boazerią może być większe zróżnicowanie kolorystyczne.

Do zalet podbitki dachowej z PVC należy jej atrakcyjna cena, prosty i szybki montaż, pełen system profili. Bardzo ważnym czynnikiem jest odporność na warunki atmosferyczne: mróz, upał, opady; możliwość mycia. Jest to materiał nietoksyczny i niepalny, posiadający atest ITB.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu