Start Arrow Budowa domuArrow Rolety zabezpieczą dom przed włamaniem

Rolety zabezpieczą dom przed włamaniem

Według statystyk policyjnych większość włamań dokonywanych jest właśnie przez źle zabezpieczone okna. Dotyczy to zarówno nieruchomości mieszkalnych, jak i biurowych.  Wśród najczęstszych sztuczek złodziei można wymienić: wybicie szyby i otworzenie okna klamką i wypchnięcie skrzydła okiennego do wewnątrz, ale także wejście przez otwarte lub uchylone okno czy wyważenie albo podważenie klamki. Jak się zabezpieczyć przed włamaniem?

Pamiętajmy, że nawet najlepszej jakości okna i drzwi balkonowe nie chronią całkowicie przed kradzieżą. Jednak można uczynić z nich trudną dla rabusiów przeszkodę i to w prosty sposób. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie rolet zewnętrznych.

(Już sama ich obecność pomoże znacznie obniżyć ryzyko kradzieży, ponieważ mogą one nie tylko spowolnić włamywacza, ale również całkowicie uniemożliwić wejście. fot. Vertex)

Zdaniem eksperta – Marcin Miraś, dyrektor handlowy firmy Vertex:
Rolety możemy tak zaprogramować, żeby otwierały i zamykały się o różnych porach, pozorując, że jesteśmy w domu. Jest to tzw. tryb security, który  doskonale się sprawdza, kiedy planujemy dłuższy wyjazd lub urlop. Przy próbie włamania, gdy rolety są zamknięte, umieszczone w nich czujniki tzw. kontaktrony uruchamiają system alarmowy na zasadzie przerwania obwodu. Jeśli klient ma zamontowane kontaktrony w oknach, można ustawić rolety tak, aby przy próbie otwarcia okna rolety się zamknęły.

Jak działają rolety zewnętrzne?

Zobacz także: 

Jeszcze kilkanaście lat temu popularną formą zabezpieczenia domu były kraty w oknach. Dziś odchodzi się od tego typu rozwiązań, ze względu na ich niski poziom estetyczny i brak funkcjonalności (montaż na stałe, potencjalne zagrożenie dla domowników, np. podczas pożaru) na rzecz rolet zewnętrznych. Obsługa rolet zewnętrznych jest niezwykle prosta – z ich opuszczaniem i podnoszeniem nie ma żadnych problemów. Do wyboru mamy różne systemy sterowania osłonami – manualne, elektryczne bądź radiowe.

Zdaniem eksperta – Marcin Miraś:
Wszystkie typy rolety (Standard, Podtynkowe lub Nadstawne) można zintegrować z systemem alarmowym – dosyć powszechnie stosowanym w budownictwie jednorodzinnym. To kwestia dokupienia urządzenia przetwarzającego sygnał instalacji alarmowej na sygnał, który będzie odczytywany przez rolety, oraz kontaktronów (czujki otwarcia lub wyważenia okna).

Warto podkreślić, że każdy rodzaj rolet stanowi dodatkową barierę do sforsowania dla włamywacza, narażającą go na hałas i interwencję sąsiadów, tym samym zwiększa się ryzyko wpadki. A to zwykle zniechęca potencjalnych włamywaczy.

NA NASTĘPNEJ STRONIE
SPOSOBY PROGRAMOWANIA STEROWANIA ROLET

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645