Start Arrow Budowa domuArrow Rolety zewnętrzne – bezpieczeństwo i izolacja

Rolety zewnętrzne – bezpieczeństwo i izolacja

Marzysz o ciepłym, cichym i bezpiecznym domu? Rolety zewnętrzne spełnią te oczekiwania. Ponadto rolety, występujące w szerokiej gamie kolorów, odmienią wygląd domu, nadając mu indywidualnego charakteru.

Zabezpieczenia antywłamaniowe

Rolety zewnętrzne są bardzo popularnym i praktycznym elementem wykończenia domu. Pełnią wiele istotnych funkcji, rozwiązując różnorodne kwestie związane z użytkowaniem budynku. Najczęściej stosujemy je w celu zabezpieczenia przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz dodatkowej ochrony domu przed złodziejem. Jak pokazują statystyki policyjne – w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach usytuowanych na parterze lub pierwszym piętrze do włamania dochodzi najczęściej przez okna i drzwi balkonowe.

– Już sama standardowa roleta zniechęca potencjalnego złodzieja do podjęcia próby włamania. Ponadto, w wielu typach rolet istnieje możliwość zastosowania dodatkowych zabezpieczeń utrudniających podniesienie ich pancerza od zewnętrznej strony, jak: rygle automatyczne lub wieszaki blokujące – mówi Maciej Żyrek, Menadżer Produktu Rolet OKNOPLAST.

(Rolety zewnętrzne chronią dom przed złodziejem i wścibskim okiem sąsiada. fot.OKNOPLAST)

Warto także pamiętać, że rolety stanowią skuteczne antidotum na wścibskiego sąsiada zaglądającego w nasze okna.

Ochrona przed hałasem i ucieczką ciepła

Kolejną ważną funkcją rolet jest ochrona przed hałasem. W domu, w którym spędzamy większość naszego życia, chcemy bowiem cieszyć się ciszą i spokojem. Tutaj wracamy po męczącym dniu w pracy, by znaleźć wytchnienie i harmonię. Dobrze dobrane rolety skutecznie wytłumią dźwięki dochodzące z zewnątrz. Rozwiązanie tego typu sprawdzi się zwłaszcza w budynkach usytuowanych bezpośrednio przy ruchliwej ulicy, czy w sąsiedztwie torów kolejowych.

Popularnym zastosowaniem rolet jest także ochrona domu przed nadmiernym ogrzewaniem się latem. Tymczasem nie wszyscy wiedzą, że opuszczone rolety sprawdzają się także zimą, tworząc dodatkową barierę termoizolacyjną domu. W ten prosty sposób skutecznie chronią więc pomieszczenia przed utratą cennego ciepła, wpływając na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie.

(Rolety zewnętrzne chronią wnętrza przed hałasem i nadmiernym przegrzaniem. fot.OKNOPLAST)

Rolety chroniące nasze domy przed hałasem czy ucieczką ciepła produkowane są najczęściej z aluminium lub PVC. Dzięki odpowiednio dobranym roletom możemy ograniczyć straty ciepła stolarki okiennej nawet do 30% oraz wytłumić dźwięki nawet o 10 dB. Skuteczność tłumienia hałasu, zależy przede wszystkim od grubości pancerza rolety, który może mieć od kilku do kilkunastu milimetrów. Oczywiście im jest on grubszy, tym lepiej izoluje – tłumaczy Maciej Żyrek z OKNOPLAST.

Kolorowe rolety zewnętrzne

Szare, ponure rolety już dawno odeszły do lamusa. Najnowsze wersje występują w szerokiej palecie kolorów pancerza. Dzięki temu można skomponować je według własnego gustu oraz idealnie dopasować do barwy elewacji budynku. W ten prosty sposób możemy także dokonać metamorfozy domu, nadając mu indywidualnego charakteru.

Wygoda użytkowania

Nowoczesne rolety są nie tylko praktyczne, ale także komfortowe w użytkowaniu. Można je bowiem wyposażyć w inteligentne systemy sterowania. Umożliwiają one na przykład uruchomienie rolety za pomocą pilota z dowolnego punktu pomieszczenia. By jeszcze bardziej podnieść komfort i wygodę ich użytkowania, warto zastosować automatykę czasową, która pozwala na dowolne zaprogramowanie momentu otwierania i zamykania rolet, według własnych potrzeb.

(Rolety zewnętrzne występują w wielu kolorach, nadając elewacji ciekawy wygląd. fot.OKNOPLAST)

Na rynku dostępne są także inteligentne sterowniki do rolet, które mierzą siłę wiatru, temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną, nasłonecznienie oraz opady. Dzięki temu mogą samodzielnie opuszczać rolety w części domu narażonej na silne wiatry, deszcz czy nadmierne nasłonecznienie – mówi Maciej Żyrek.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Skywalker Odpowiedz 2011-06-21 18:08:49

Rolety sterowane zdalnie pilotem zastosowałem w swoim domu rodzinnym. Z pewnością poziom bezpieczeństwa uległ zwiększeniu, a słońce w południe nie nagrzewa nieużywanej o tej porze części domu. Same plusy... A minusy ? CENA ! W dodatku na 15 dużych okien ! Jednak rekompensuje ją wygoda i zalety wymienione powyżej... Na tyle że zastanawiam się nad montażem rolet w oknach piwnicznych ( piwnica z dodatkowa kuchnią i pozostałe pomieszczenia użytkowe ). Polecam takie rozwiązanie !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu