Start Arrow Budowa domuArrow Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Produkowane są dwa rodzaje rolet – plastikowe i aluminiowe. Plastikowe są tańsze i stosujemy je w oknach o mniejszej szerokości, zaś aluminiowe są sztywniejsze i lepiej przenoszą obciążenia parcia wiatru.

Również lepiej ocieplają, bo są wypełnione pianką i metalowy pancerz stanowi lepsze niż plastikowe zabezpieczenie antywłamaniowe.

rolety

Rolety zewnętrzne można montować zarówno w domach istniejących, jak i nowo wznoszonych. W domach istniejących metalową skrzynkę, w której zwija się pancerz, przykręcamy do ściany zewnętrznej ponad oknem. W nowych budynkach możemy skrzynkę schować w ścianie nad oknem. Wtedy projektant budynku musi w projekcie uwzględnić wyższy otwór na okno. Dla okien o wysokości do 150cm należy zwiększyć wysokość otworu o 17cm, a dla drzwi balkonowych o 23cm.

Rolety schowane w ścianach montuje się razem z oknami – plastikowa skrzynka przykręcona jest do okna. Rolety zewnętrzne mają wiele zalet. Latem chronią wnętrze przed upałem dużo skuteczniej niż żaluzje lub rolety wewnętrzne, ponieważ nie nagrzewają się szyby. Zimą zmniejszają ucieczkę ciepła przez okna.

Z własnych obserwacji wiem, iż temperatura pomiędzy oknem i roletą jest o około 8 stopni wyższa od temperatury zewnętrznej. Jeżeli na dworze jest temperatura – 8 stopni to przy całkowicie opuszczonym pancerzu termometr umieszczony pomiędzy oknem i roletą wskaże nam zero stopni.

Rolety wpływają również na bezpieczeństwo domu – stanowią poważne utrudnienie dla złodziei. Rolety opuszczonej do parapetu nie można podnieść w górę od strony zewnętrznej. Rolety chronią również, zwłaszcza okna drewniane przed zacinającym deszczem. Nawet przy deszczowej czy śnieżnej pogodzie przy opuszczonym pancerzu możemy umyć okna.

Do zalet należy dodać to , że opuszczając i podnosząc roletę nie musimy otwierać okien – pasek lub linka poprowadzone są do wnętrza pomieszczeń i zwijają się w kasetce przykręconej do ściany obok okna. Projektując nowe domy staramy się przekonywać inwestorów, że warto nad oknami zamontować rolety zewnętrzne.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa wisząca BACKAZ PREMIUM White 3pł.

  • Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • OTTENBY lampa wisząca kryształ

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

Obejrzyj zdjęcia domowników