Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Romantyczny klimat w ogrodzie

Romantyczny klimat w ogrodzie

Urządzając ogród należy pamiętać, aby był zadbany, ale to nie wszystko. Ogród powinien przede wszystkim mieć klimat, który sprawi, że będzie się w nim miło przebywało. Naszym ogrodom można nadać różne style. Jeżeli marzy nam się stworzenie w ogrodzie romantycznego i nieco tajemniczego zakątka, nic prostszego – to tylko kwestia odpowiednich dodatków.

Najlepszym sposobem na stworzenie klimatycznego miejsca w naszym zielonym zakątku jest użycie mebli i dodatków w stylu vintage. Nie trzeba chyba dodawać, że najlepiej wyglądają, jeśli konsekwentnie trzymamy się jednego stylu.

Fotel bujany

Jednym z mebli „z klimatem” jest bez wątpienia fotel bujany. Choć często bardziej kojarzy się z porą zimową i relaksem przy kominku, jest również świetną propozycją do ogrodu. Warto wybrać na tyle uniwersalną kolorystykę i wzornictwo, aby zimą mógł z powodzeniem służyć we wnętrzu.

(Fotel bujany sprawdzi się nie tylko przy kominku, fot. Haste Garden)

Ozdobne donice

Donice dekoracyjne zamiast zwykłych, prostych w formie to pewny sposób na dodanie ogrodowi romantycznego nastroju. Najlepiej wybrać jasne kolory i oryginalne kształty, inspirowane nieco motywami antycznymi. Dostępne na rynku ozdobne donice przywodzą na myśl naczynia, jakie mogły być stosowane w starożytnej Grecji. Świetnie będą wyglądały w towarzystwie bujnej roślinności.

(Stylizowana donica przywodzi na myśl antyczną wazę, fot. Jurand)

Jeśli już mowa o motywach antycznych, bardzo dobrym przykładem jest stylizowana kolumna. Niekoniecznie musi stanowić podstawę pod donicę – samodzielnie wygląda bardzo intrygująco, szczególnie ustawiona w „przypadkowym” miejscu ogrodu.

(Stylizowana kolumna intryguje, fot. Jurand)

Zegar słoneczny

Bardzo ciekawym elementem ogrodu może być zegar słoneczny. Ten staroświecki dodatek sprawi, ze poczujemy się, jakbyśmy cofnęli się w czasie.

(Zegar słoneczny - uroczy, staroświecki dodatek, fot. Jurand)

Urządzając ogród w romantycznym, nieco staroświeckim stylu pamiętajmy, że co za dużo to niezdrowo. Natłok stylizowanych dodatków nie da pożądanego efektu, będzie jedynie wyglądał tandetnie, a nawet nieco śmiesznie. Jeśli jednak zastosujemy je z umiarem, ogród z pewnością zauroczy naszych gości.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty