Start Arrow OgródArrow Rośliny akwariowe… Które z nich wybrać?

Rośliny akwariowe… Które z nich wybrać?

Rośliny w akwarium pełnią wiele funkcji. Zarówno tych estetycznych, jak i praktycznych. Przede wszystkim jednak produkują niezbędny do życia ryb tlen, rozkładają szkodliwe substancje, zawierające azot oraz służą jako pożywienie. Sprawdź, które z nich sprawdzą się idealnie w Twoim akwarium…

Rośliny w akwarium, oprócz wspomnianych wcześniej funkcji, tworzą także specjalny mikroklimat, który wpływa na rozwój pożytecznych organizmów żywych, takich jak: planktony czy bakterie. Dzięki roślinom w akwarium tworzą się naturalne kryjówki, w których ryby mogą schować swoje ikry. Odtruwają także wodę, rozpraszają oświetlenie, stanowią element dekoracyjny oraz, co najważniejsze, imitują środowisko naturalne, które jest niezbędne dla rozwoju ryb. 

Zastanawiasz się nad zakupem akwarium? Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę przed jego zakupem…: Akwarium w domu. Na co należy zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Przed kupnem roślin do akwarium, należy przygotować plan ich aranżacji, z uwzględnieniem wszelkich dodatkowych dekoracji. Ponadto warto zwrócić uwagę na wysokość roślin, na jaką w przyszłości wyrosną. Rośliny, kórych wysokość przekroczy poziom wody w akwarium, stracą liście. Pamiętaj też o tym, że duża ilość roślin w akwarium nie wpływa korzystnie na rozwój środowiska podwodnego. Zazwyczaj przyjmuje się, że na jedną roślinę, należy przeznaczyć około 40 cm2 powierzchni dna. 

Rodzaje roślin akwariowych dla początkujących…

Roślina, która idealnie sprawdzi się w akwarium to anubias. Nie jest ona zbyt wymagająca w pielęgnacji, a więc jest doskonała dla początkujących akwarystów. Roślina ta znosi gorsze oświetlenie i dobrze radzi sobie z różną temperaturą wody. W dobrych warunkach wytwarza gęste korzenie, które są schronieniem dla ryb. Jej jedyną wadą jest to, że bardzo powoli rośnie…

Inne popularne rośliny akwariowe, które są łatwe w uprawie to: mech jawajski, wgłębka wodna, moczarka argentyńska czy echinodorus. 

Kolorowe rośliny akwariowe…

…polecane są osobom, które mają doświadczenie w pielęgnacji roślin akwariowych, gdyż są trudniejsze w uprawie. Do najbardziej popularnych należą rośliny z rodzaju: Alternanthera, Ludwigia i Rotala.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 14, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród