Start Arrow OgródArrow Rośliny balkonowe lubią słońce

Rośliny balkonowe lubią słońce

Jeśli nasz balkon jest umieszczony od strony południa, południowego zachodu lub południowego wschodu, na ogół dociera do niego duża ilość światła słonecznego. Na szczęście takie warunki są sprzyjające dla większości roślin balkonowych. Oto gatunki, które najlepiej czują się na stanowisku słonecznym.

Zobacz także:

Większość roślin jest w stanie wytrzymać duże nasłonecznienie, pod warunkiem, że będziemy je regularnie podlewać i nawozić. Najlepiej jednak jest wybierać gatunki, które bez większych szkód są w stanie wytrzymać lekkie przesuszenie.

(Większość roślin balkonowych jest w stanie wytrzymać duże nasłonecznienie)

Jeśli chodzi o gatunki stojące, najlepszy wybór stanowią goździki, lobelie, aksamitki i bratki. Z kolei do gatunków zwisających, które lubią stanowiska słoneczne zaliczamy surfinie, petunie i werbeny. Możemy także wybrać popularne pelargonie, które występują zarówno w odmianach stojących, jak i wiszących.

(Pelargonia)

Inne gatunki często wybierane na słoneczne balkony to złocienie, róże, nasturcje, cynie, groszek pachnący, oraz begonia stale kwitnąca, lewkonia i rezeda wonna.

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
3
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Rośliny Ogrodowe - ochrona przed mszycami | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-06-13 00:17:14

[...] łatwiej jest zapobiegać pojawieniu się mszyc, aniżeli je tępić. Należy zatem dbać o rośliny, plewić grządki i usuwać na bieżąco chwasty. Zadbane rośliny są bowiem dużo bardziej [...]

Rośliny Egzotyczne - uprawiamy cytrusy w doniczkach | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-11-26 14:54:16

[...] Rośliny cytrusowe znane są od około trzech tysięcy lat. Jako pierwsi ich uprawą zajęli się mieszkańcy Chin. Do Europy przywędrowały w XI wiek, a Polsce spopularyzowała je królowa Bona. Jak wiadomo, istnieje bardzo wiele gatunków cytrusów. W stanie dzikim rosną: cytron (Citrus medica), pomarańcza olbrzymia (Citrus maxima) i mandarynka (Citrus reticulata). Pozostałe odmiany to głównie mieszańce międzygatunkowe. [...]

Gość Dom.pl Odpowiedz 2012-04-14 21:45:34

Witam serdecznie. Bardzo interesujacy artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty