Start Arrow OgródArrow Rośliny cebulowe: frezje

Rośliny cebulowe: frezje

Frezja to bardzo dekoracyjny kwiat, który posiada dzwonkowaty kształt i jest bardzo przyjemny w zapachu. Kolor kwiatów zależy od odmiany i może być: biały, żółty, różowy, czerwony, pomarańczowy, liliowy lub fioletowy. Sprawdź, jak uprawiać i pielęgnować frezję…

Frezja osiąga od 30 do 45 cm wysokości. Jeżeli cebule wysadzamy tuż po pierwszych przymrozkach to wtedy okres jej kwitnienia przypada od lipca do sierpnia. Jeżeli roślinę uprawiamy w warunkach szklarniowych, może kwitnąć nawet cały rok.

Uprawa frezji 

Kwiat ten nie jest prosty w uprawie. Roślina preferuje miejsca nasłonecznione. Najlepiej rozwija się w przepuszczalnej, żyznej i lekkiej glebie, o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Co ważne, kwiat ten nie jest odporny na przymrozki, wiatry i niedobór wody. 

Pielęgnacja

Frezje należy w ciągu całego okresu wegetacji regularnie podlewać. Od momentu pojawienia się pierwszych liści, aż do kwitnienia roślinę należy zasilać wieloskładnikowym nawozem mineralnym. Wysokie pędy frezji wymagają podpór. Należy o tym pamiętać, gdyż roślina dość szybko może się połamać.

Frezja nie zimuje w gruncie. Jej cebulki należy wykopać z ogrodu w październiku. Po wykopaniu trzeba je oczyścić z ziemi i przechować w chłodnym miejscu do wiosny. Warto każdego roku sadzić cebulki frezji w innym miejscu. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko wystąpienia chorób.

Zastosowanie 

Kwiat ten uprawia się na kwiaty cięte. Są one trwałe i piękne. Charakteryzuje je przyjemny zapach, dlatego najlepiej sądzić je na tarasie lub przy oknie. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 12, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty