Start Arrow OgródArrow Rośliny cebulowe. Jakie kwiaty cebulowe sadzimy jesienią?

Rośliny cebulowe. Jakie kwiaty cebulowe sadzimy jesienią?

Na przełomie września i października sadzimy kwiaty cebulowe, by na wiosnę cieszyć się ich pięknem. Jakie kwiaty cebulowe wybrać? Jakie podłoże będzie dla nich najlepsze? Kiedy dokładnie je posadzić? Oto kilka naszych wskazówek…

Kiedy sadzić rośliny cebulowe?

Do najbardziej popularnych kwiatów cebulowych, które kwitną wiosną należą: tulipany, narcyzy i hiacynty oraz przebiśniegi, krokusy, begonie, dalie, lilie, mieczyki i irysy. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, należy je posadzić na przełomie września i października. Ich korzenie zdążą ukorzenić się przed zimą. Wskazówka! Rośliny cebulowe, takie jak: begonie, dalie i mieczyki nie zimują w gruncie, dlatego należy je sadzić od połowy lutego do kwietnia.

Cebule roślin. Które z nich wybrać?

W sprzedaży mamy szeroki wybór cebul, gotowych do włożenia do gruntu. Warto jednak wybrać te, które są jędrne i zdrowe. Dokładnie sprawdźmy, czy nie mają uszkodzonych liści. Pamiętajmy też, aby kupować je bezpośrednio przed włożeniem do gruntu, tak, by nie uschły.

Stanowisko i podłoże

Rośliny cebulowe sadzimy w nasłonecznionym miejscu. Unikajmy podmokłych terenów. Wybierając podłoże dla kwiatów cebulowych, postawmy na wilgotną i żyzną glebę. Pamiętajmy, że przed posadzeniem cebul, ziemia musi być pozbawiona chwastów oraz spulchniona.

Głębokość sadzenia

Przed posadzeniem cebul do gruntu, należy namoczyć je w preparacie grzybobójczym.  Przyjmuje się, że trzykrotność wysokości cebulki kwiatowej równa się głębokości sadzenia. Cebule sadzimy piętką do dołu.

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 26, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty