Start Arrow OgródArrow Rośliny cebulowe: narcyzy

Rośliny cebulowe: narcyzy

Narcyz to jeden z najbardziej popularnych kwiatów, kwitnących wiosną. Wyróżniamy kilka, a nawet kilkadziesiąt gatunków narcyzów. Kwiat ten możemy spotkać w białym, żółtym i pomarańczowym odcieniu. Sprawdź, kiedy sadzić narcyzy i jak je uprawiać…

Odmiany i gatunki narcyzów 

Narcyzy należą do roślin cebulowych. Ze względu na kształt kwiatów, narcyzy zostały podzielone na następujące grupy: trąbkowe, wielkoprzykoronkowe, drobnoprzykoronkowe, pełne, mieszańce triandrus, mieszańce cyclamineus, mieszańce tazetta, mieszańce jonquilla, mieszańce o rozszczepionym przykoronku.

Narcyz w wazonie i w doniczce

Narcyz to kwiat, który symbolizuje wiosnę. Bardzo często wykorzystuje się go, aranżując wielkanocne wnętrze. Co ciekawe, narcyzy przyspieszają więdnięcie innych kwiatów, ponieważ wydzielają sok, który jest szkodliwy dla innych gatunków kwiatów. Dekorując więc wnętrze narcyzami, należy pamiętać, aby nie mieszać ich z innymi kwiatami. Bezpiecznym rozwiązaniem jest posadzenie narcyzów w doniczce. 

Żonkil – odmiana narcyza 

Jedną z najbardziej znanych odmian narcyza jest żonkil. Charakteryzuje się w całości żółtym zabarwieniem. Oznacza to, że zarówno płatki, jak i środek rośliny (tzw. przykoronek) jest żółty. 

Uprawa narcyzów 

Uprawa narcyzów jest łatwa, bowiem rosną one na każdej glebie. Najlepiej jednak sprawdzi się próchnicze i wilgotne podłoże. Rośliny te są odporne na suche i gorące warunki atmosferyczne. Co ciekawe, lubią zarówno miejsca zacienione, jak i słoneczne. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 16, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty