Start Arrow WnętrzaArrowSypialniaArrow Rośliny doniczkowe do sypialni. Które wybrać?

Rośliny doniczkowe do sypialni. Które wybrać?

Rośliny doniczkowe w sypialni mają nie tylko pięknie zdobić to wnętrze, ale także wpływać na lepszą jakość snu. Sprawdź, które gatunki roślin doniczkowych oczyszczają i nawilżają powietrze. Podpowiadamy 3 gatunki roślin, które idealnie sprawdzą się w sypialni…

Skrzydłokwiat 

Roślina ta pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. Kwitnie przez cały rok. Doskonale oczyszcza powietrze z wszelkich toksyn. Co ważne, roślina ta jest łatwa w uprawie i odporna na różne choroby i pasożyty. 

Sansewieria 

To roślina, która neutralizuje toksyny w powietrzu. Nie jest zbyt wymagająca, dlatego idealnie sprawdzi się wśród osób, które dopiero zaczynają przygodę z hodowlą roślin. Co ciekawe, sansewierie nie zajmują dużo miejsca. Sprawdzą się więc nawet w niewielkiej sypialni. 

Chamedora wytworna 

To tropikalna roślina, pochodząca z rejonów Meksyku i Gwatemali. Nie jest trudna w uprawie. Jak na roślinę tropikalną przystało, lubi dużą wilgotność powietrza. Pamiętać więc należy o systematycznym jej spryskiwaniu. Prezentuje się niezwykle elegancko i gustownie. Osiąga wysokość około 150 cm. Jej obecność w sypialni, doskonale wpływa na nasze zdrowie, bowiem pochłania ona toksyny, takie jak: amoniak czy ksylen. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


styczeń 26, 2022
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa Cubus 4pł. TK Lighting + gratis...

  • Promocja

    Plafon Various Biało-szaro-biały Kolor apli: ...

  • Promocja

    Zwis Burn Black 1 pł.

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza