Start Arrow OgródArrow Rośliny egzotyczne – dracena w doniczce

Rośliny egzotyczne – dracena w doniczce

Dracena to niezwykle popularna roślina, uprawiana we wnętrzach naszych domów. Ma niewielkie wymagania, dlatego z powodzeniem można ją uprawiać w domu. Jak ją pielęgnować? Oto nasze wskazówki. Sprawdź i zainspiruj się!

Dracena to sukulent, pochodzący z krajów Afryki, Azji, Meksyku i Australii.

Wyróżniamy kilka gatunków tej rośliny. Poszczególne odmiany różnią się od siebie: wielkością, kolorem i kształtem liści.

Roślina ta znana jest ze swoich właściwości oczyszczających. Poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu i usuwa zanieczyszczenia, absorbując szkodliwe związki.

Najpopularniejsze gatunki draceny

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wyróżniamy kilka gatunków tej rośliny. Do najpopularniejszych odmian tej rośliny zaliczamy:

  •  dracenę wonną,
  •  dracenę obrzeżoną,
  •  dracenę Sanderę,
  •  dracenę Surculosa.

Uprawa draceny

Stanowisko

Dracena doskonale rozwija się w miejscach pełnych słońca. Najwięcej światła potrzebują odmiany o barwnych liściach. Roślina lubi jednak rozproszone światło, dlatego zadbaj o nie we wnętrzu.

Podłoże

Podłoże dla draceny powinno być: żyzne i przepuszczalne.

Temperatura

Roślinie należy zapewnić temperaturę, która nie spadnie poniżej 15 stopni Celsjusza. Lubi ona ciepło i jest wrażliwa na chłód.

Pielęgnacja draceny w domu

Podlewanie i zraszanie

Dracena jest odporna na suszę. Roślinę tę należy podlewać z zachowaniem umiaru. W szczególności jesienią i zimą. Latem zaś możemy podlewać ją częściej, jednak pamiętajmy, aby nie robić tego za często.

Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest zraszanie liści rośliny. Szczególnie zimą, kiedy powietrze jest suche. Pamiętaj również o regularnym wycieraniu liści draceny z kurzu, za pomocą mokrej ściereczki.

Nawożenie

Zaleca się nawożenie rośliny nawozem wieloskładnikowym dwa razy w tygodniu, w okresie kwitnienia, czyli od marca do sierpnia.

Przesadzanie draceny

Młode draceny rosną w szybkim tempie, dlatego należy przesadzać je co roku. Starsze okazy wystarczy przesadzać raz na dwa lata. Pamiętaj, aby zapewnić roślinie odpowiedni drenaż na dnie doniczki, w postaci kamyczków bądź keramzytu. Do przesadzania rośliny użyj ziemi uniwersalnej bądź specjalnej mieszanki do palm i dracen, dostępnej w każdym sklepie ogrodniczym.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


wrzesień 19, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
3
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Lawenda - domowa Prowansja w doniczce | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-11-04 13:15:52

[...] – popularna ozdoba domu Rośliny Egzotyczne – uprawa hibiskusa w doniczce Rośliny Egzotyczne – dracena w doniczce Wykusz – finezyjne miejsce na ogród zimowy Jesienny taras: akcesoria na chłodne [...]

Dekoracja łazienki: jakie kwiaty doniczkowe wybrać do łazienki? | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-05-23 11:15:17

[...] oknie w łazience czy na parapecie stawiamy rośliny lubiące słońce, takie jak np. draceny. Nieco dalej dekoracyjne fikusy, choć te nie lubią zmian, dlatego dobrze przemyślmy, gdzie [...]

Rośliny Egzotyczne - sansewieria | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-01-22 04:31:29

[...] Rośliny Egzotyczne – dracena w doniczce [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty