Start Arrow OgródArrow Rośliny, które bywają podobne do siebie…

Rośliny, które bywają podobne do siebie…

W naturze bywa czasem tak, że kwiaty, które należą do różnych gatunków są do siebie bardzo podobne. Sprawdź, które z nich…

Płaska łosioroga wygląda jak wodorosty 

Płaska łosioroga to odmiana paproci. Doskonale rozwija się w żyznej ziemi oraz w cienistym lub półcienistym miejscu. Potrzebuje wilgotnego powietrza, dlatego warto pamiętać o jej regularnym zraszaniu. Latem zaleca się zraszać roślinę 2-3 razy dziennie, zaś zimą co 3-4 dni. Suche powietrze bardzo szkodzi roślinie. 

Kaktus zygzak wygląda jak paprotka 

Choć roślina ta zaliczana jest do sukulentów, nie przepada za przesuszoną ziemią. Dlatego należy ją podlewać w taki sposób, aby ziemia była ciągle wilgotna. Kaktus zygzak lubi ziemię przepuszczalną z warstwą drenażu. Najlepiej kwitnie, gdy dostarczymy mu dużo rozproszonego światła. Roślina ta nie powinna być narażona na bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi. 

Niecierpek sułtański wygląda jak róża

Od połowy maja do października jest pokryty kwiatami, które przypominają różyczki. Osiąga wysokość około 30 cm. Potrzebuje półcienia. Bezpośrednie słońce zaszkodzi roślinie. Zaleca się posadzić go w uniwersalnym podłożu. Ziemia musi być stale wilgotna. Roślinę należy nawozić nawozem do roślin kwitnących. 

Co ważne, niecierpek sułtański to roślina jednoroczna. Po przymrozkach zamiera. Inne gatunki niecierpka, np. niecierpek gwinejski, można przechowywać przez zimę w chłodnym pomieszczeniu. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 13, 2022
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty