Start Arrow OgródArrow Rośliny, które odstraszą kleszcze…

Rośliny, które odstraszą kleszcze…

Kleszcze to bardzo niebiezpieczne pajęczaki, których ugryzienie może prowadzić do choroby, zwanej boreliozą. Jak w skuteczny sposób się ich pozbyć? Przedstawiamy rośliny, które odstraszają kleszcze. Sprawdź, które z nich pomogą się uporać z pajęczkami i posadź je w swoim ogrodzie…

Wrotycz 

To bardzo popularna roślina, która zazwyczaj porasta łąki. Ma silny i intensywny zapach, którego nie lubią kleszcze. Dodatkowo roślina ta odstraszy muchy i komary. Żółte kwiaty wrotyczu pięknie ozdobią Twój ogród!

Tatarak zwyczajny 

Roślina ta wymaga wilgotnego podłoża. Rośnie dziko przy rozlewiskach i mokradłach. Ma długie, mieczowate liście i żółtozielone kwiaty. Wydziela intensywny zapach cynamonu. Co ciekawe, roślina ta wydziela także olejek eteryczny – szaron, który odstrasza kleszcze. Rozłóż ścięte liście rośliny na parapecie oraz stole i raz na zawsze pozbądź się uporczywych kleszczy. 

Kocimiętka 

… charakteryzuje się drobnymi kwiatkami, o niebieskim kolorze, które wydzielają cytrynowy zapach. Roślina ta skutecznie odstrasza kleszcze i komary. Wydziela olejek eteryczny – neptalakton, którego zapach wabi koty. 

Chryzantema dalmatyńska 

… to kolejna roślina, która wydziela tokstyczne dla kleszczy substancje. Pięknie prezentują się w ogrodzie i jest jego wyjątkową ozdobą. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 11, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród