Start Arrow OgródArrow Rośliny, którym nie szkodzą ozdoby świąteczne

Rośliny, którym nie szkodzą ozdoby świąteczne

Niektóre kwiaty doniczkowe można przystroić. Dzięki małym bombom i lekkim łańcuchom dorównają urodą choince. Sprawdź, którym roślinom nie szkodzą ozdoby świąteczne i udekoruj je!

Nasze domowe kwiaty mogą pełnić funkcję ozdób świątecznych. Wystarczy je przystroić! Niektóre z nich można śmiało udekorować, bo są na tyle wytrzymałe, że lekkie ozdoby nie będą im przeszkadzać. Owinięte sznurem lampek, nabiorą świątecznego charakteru.

Kaktus 

Kolce kaktusów są elastyczne, więc ich nie połamiemy. Roślina o tej porze zimuje, pamiętaj więc, aby postawić doniczkę tam, gdzie jest chłodno i nie za jasno. 

Jałowiec chiński 

… przystrój go suszonymi cytrusami. Zapach suszonych pomarańczy w połączeniu z zapachem igieł rośliny stworzy piękny aromat, który będzie unosił się w całym domu. Pamiętaj, aby odsunąć roślinę od okna. W przeciwnym razie jałowiec chiński może zmienić barwę na rudą. 

Poinsecja 

Aby podkreślić świąteczny charakter rośliny, owiń ją sznurem lampek ledowych. Choć lekko się nagrzewają, nie zaszkodzą gwieździe betlejemskiej. 

Zastanawiasz się, jak pielęgnować poinsecję? Oto nasze wskazówki: Poinsecja: uprawa i pielęgnacja świątecznej rośliny.

Agawa 

Roślina ta potrzebuje przestrzeni i słońca. Jej mięsiste liście utrzymają spore bombki i sznur lampek. Śmiało więc możesz ją udekorować wedle uznania!

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


grudzień 15, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród