Start Arrow OgródArrow Rośliny na balkon i taras, które będą kwitły do później jesieni…

Rośliny na balkon i taras, które będą kwitły do później jesieni…

Początek jesieni to doskonały czas, aby posadzić kwiaty jednoroczne, takie jak: maciejka, czarnuszka czy groszek pachnący. Przed końcem jesieni zdążą zakwitnąć. Sprawdź, które rośliny przetrwają do późnej jesieni i udekoruj nimi balkon oraz taras…

Rośliny, które pięknie będą kwitły do pierwszych przymrozków

Żurawka 

… to bylina, posiadająca charakterystyczne liście w odcieniach czerwieni i żółci. Aby pięknie kwitła, należy zapewnić jej przepuszczalne i wilgotne podłoże. Pamiętaj, aby regularnie ją podlewać. Na początku września zaleca się zasilić ją uniwersalnym nawozem. 

Werbena 

… to roślina jednoroczna, która kwitnie do końca września. Wymaga regularnego usuwania przekwitłych kwiatostanów. Należy posadzić ją w żyznej i w próchniczej glebie, a także systematycznie ją podlewać niedużą ilością wody. Nawóz, który sprawdzi się w przypadku werbeny powinien mieć obniżoną ilość azotu. 

Lawenda francuska 

… to kolejna bylina, która charakteryzuje się okrągłymi kwiatami. Kwitnie do końca października. Ziemia dla tej rośliny powinna być przepuszczalna. Mimo tego, że znosi okresowe przesuszenie, warto ją regularnie podlewać. 

Fuksja 

… to bylina, która posiada piękne, rozgałęzione kwiaty. Należy zapewnić jej stale wilgotne podłoże. Ważne, aby pod koniec sierpnia zasilić fuksję nawozem do roślin kwitnących. Usuwanie przekwitłych kwiatów pobudza ją do wytwarzania nowych. 

Bluszczyk kurdybanek

… to bylina, która posiada zwisające pędy o jadalnych liściach. Nie wymaga szczególnej pielęgnacji i nawożenia. Urośnie w każdej ziemi. Podczas upałów zaleca się podlewanie rośliny codziennie. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


wrzesień 1, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty