Start Arrow OgródArrow Rośliny ogrodowe – pigwa pospolita

Rośliny ogrodowe – pigwa pospolita

Owoce pigwy charakteryzują się oryginalnym smakiem i dużą zawartością witamin. Najczęściej wykorzystuje się je do produkcji dżemów oraz nalewek. Zanim jednak przystąpisz do robienia domowych przetworów, sprawdź kilka informacji na temat uprawy pigwy w ogrodzie…

Pigwa pospolita  to roślina wieloletnia, która początkowo występowała wyłączenie na terenach Azj, a dokładnie w Iranie, Zakaukazie oraz Turkiestanie. Z czasem stała się popularna także w Europie. 

Owocem swym kształtem przypominają połączenie jabłka i gruszki. Nie nadają się jednak do bezpośredniego spożycia. Ich smakiem można się rozkoszować, dopiero po przetworzeniu w wysokiej temperaturze, dlatego tak popularne są wszelkie przetwory z pigwy. 

Pigwa zaczyna kwitnąć pod koniec maja, a nawet na początku czerwca. Liście krzewu mają kształt elipsy. Od spodu wyróżniają się szarym odcieniem. Pokryte są także delikatnym meszkiem. 

Jej owoce pojawiają się w październiku. Żółty kolor i charakterystyczny zapach tych owoców świadczy o tym, że są dojrzałe. 

Sadzenie 

Krzewy pigwy najlepiej posadzić w nasłonecznionym miejscu. Owoc ten preferuje żyzną i wilgotną glebę. Nie przepada za niską temperaturą. 

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Dekoracje bożonarodzeniowe - wszystko o jemiole | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-12-23 10:57:28

[...] owocuje późną jesienią i zimą. Owoce mają postać kulistych jagód wielkości ziarnka grochu, które wyrastają na  końcach pędów. [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty