Start Arrow OgródArrow Rośliny Ogrodowe – rabarbar w Twoim ogrodzie

Rośliny Ogrodowe – rabarbar w Twoim ogrodzie

Jednym z przysmaków kojarzących się nieodłącznie z latem jest kompot z rabarbaru. To smaczne warzywo jest łatwo dostępne w miesiącach letnich, jednak warto pokusić się o jego uprawę w naszym własnym ogródku.

Zobacz także:

Rabarbar jest rośliną „spokrewnioną” ze szczawiem. Jest to bylina wieloletnia (na jednym miejscu może rosnąć nawet 10 lat), której podziemna część zimuje w gruncie.  Rabarbar wypuszcza świeże liście wczesną wiosną, tuż po stopnieniu śniegów. Łodygi rabarbaru są długie i soczyste, jednak nadają się do spożycia tylko w postaci przetworzonej – surowy rabarbar ma zbyt kwaśny smak.

 

(Rabarbar jest jednym z symboli lata)

Jest to roślina o niezbyt wysokich wymaganiach glebowych, jednak warto zadbać, aby gleba na której rośnie byłą bogata w składniki odżywcze. Charakteryzuje się także niezbyt wysokimi wymaganiami cieplnymi i dużą wytrzymałością na niskie temperatury. Jej pąki liściowe przez rozwinięciem przetrwają nawet w temperaturze do – 10°C, zaś ukształtowane liście wytrzymają spadek temperatury do – 6°C.

Jego zapotrzebowanie na wodę jest wysokie, nie oznacza to jednak, że powinien rosnąć na podmokłym stanowisku. Warto wybierać gleby lekkie i szybko nagrzewające się, wówczas będziemy mieć gwarancję szybkiego wzrostu rośliny.

Rabarbar jest roślina wymagającą intensywnego nawożenia. Jesienią należy przeprowadzić nawożenie obornikiem, a następnie uprawę przekopać. Każdej wiosny natomiast stosujemy nawozy mineralne: azotowy (200 g), fosforowy (200 g)  i potasowy (300 g). Konieczne jest także regularne odchwaszczanie.

 

(łodygi rabarbaru nadają się do spożycia tylko po przetworzeniu)

Rabarbar możemy rozmnażać wczesną wiosną, poprzez podział karp korzeniowych. Najlepiej zrobić to za pomocą noża, tak aby każda z sadzonek miała korzenie oraz pąk. Inna metoda polega na rozmnażaniu rośliny z nasion, jednak jest to sposób dosyć skomplikowany

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

Rośliny Ogrodowe - drzewo czereśniowe | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-07-05 15:51:14

[...] Rośliny ogrodowe – rabarbar w Twoim ogrodzie [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród