Start Arrow OgródArrow Rośliny w pracy. Dlaczego warto je mieć w biurze?

Rośliny w pracy. Dlaczego warto je mieć w biurze?

Nie każdy o tym wie, ale rośliny w miejscu pracy pozytywnie wpływają na samopoczucie pracowników oraz efektywność ich pracy. Sprawdź, dlaczego warto mieć rośliny w biurze…

Niwelują szkodliwe działanie klimatyzacji

W większości biur zamontowania jest klimatyzacja. Zimą daje ona przyjemne uczucie ciepła. Latem zaś cudownie chłodzi nasz organizm. Niestety, klimatyzacja negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Prowadzi do przeziębień, problemów z zatokami oraz podrażnień skóry i oczu. Rośliny w biurze niweluje negatywne skutki działającej klimatyzacji i dbają o nasze zdrowie. 

Oczyszczają powietrze z kurzu i pyłu 

Rośliny w biurze pozwalają pozbyć się toksycznych substancji, kurzu i pyłu. Kurz osiadający na meblach i sprzętach elektronicznych, bywa uciążliwy. Zwykłe przetarcie biurka szmatką może nie wystarczyć. Z pomocą więc przychodzą rośliny, które oczyszczają powietrze. Należą do nich:

  • skrzydłokwiat,
  • bluszcz,
  • sansewieria,
  • dracena,
  • epipremnum złociste.

Dbają o nasz wzrok podczas pracy przy komputerze 

Ośmiogodzinna praca przy komputerze bywa uciążliwa dla naszego wzroku. Wysusza i męczy nasze oczy, co w efekcie może doprowadzić do poważnych infekcji i chorób. Zielona roślina na biurku, obok monitora komputera, z pewnością poprawi Twój nastrój, nawilży powietrze, zapobiegając wysuszeniu i podrażnieniu spojówek oraz pomoże Ci się odprężyć. 

Zwiększają produktywność i kreatywność 

Badania dowodzą, że obecność zielonych roślin zwiększa naszą produktywność i kreatywność w pracy. Co więcej, poprawia nasze samopoczucie. 

Uspokajają nas i zmniejszają stres 

Zielone rośliny w biurze pozytywnie wpływają na naszą psychikę, zmniejszając stres i uspokajając nasz organizm. Pomagają się wyciszyć i zrelaksować, co jest niezwykle ważne, bowiem wpływa na jakość naszej pracy. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


grudzień 29, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty