Start Arrow OgródArrow Róża – królowa kwiatów

Róża – królowa kwiatów

Róże niepodzielnie królują wśród roślin. W swej wielkiej różnorodności: wielkokwiatowe, pienne, pnące, mają zróżnicowane wymagania odnośnie pielęgnacji, ale nękają je te same szkodniki i choroby. Tym bardziej istotna jest opieka nad ich stanem zdrowotnym, jeśli chcemy by pozostały na długo dumą ogrodu. Z problemami można jednak sobie poradzić, jeśli przestrzegać się będzie kilku podstawowych zasad.

rozaStanowisko do uprawy róż nie powinno być suche ani zbyt wilgotne. Powinno być zasobne w składniki pokarmowe. Odczyn gleby od lekko kwaśnego do obojętnego. Gleba przed posadzeniem krzewów powinna być starannie uprawiona. Róże mogą rosnąć w pełnym słońcu.

Róże mają duże wymagania pokarmowe. Corocznie należy rośliny nawozić nawozami organicznymi (kompost, obornik) oraz mineralnymi – szczególnie w okresie kwitnienia, tj. w maju i czerwcu. Najwięcej wody róże potrzebują wiosną oraz na przełomie czerwca i lipca. Jeśli nie padają deszcze, rośliny powinno się podlewać 2-3 razy w tygodniu. Należy unikać zwilżania liści, gdyż wówczas mogą pojawiać się choroby. Corocznie należy usuwać zbędne pędy, a pozostałe przycinać. Sposób cięcia zależy od odmiany i typu krzewu. Na czas zimy róże należy zabezpieczyć przed niskimi temperaturami, okrywając krzewy.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty